• Naujienos
 • ES atveria kelią skaitmeniniam COVID pažymėjimui

  Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos pirmininkai dalyvavo oficialioje Reglamento dėl ES skaitmeninio COVID pažymėjimo pasirašymo ceremonijoje, kuria užbaigiamas teisėkūros procesas.

  Šia proga pirmininkai Davidas Sassoli ir Ursula von der Leyen ir Ministras Pirmininkas António Costa sakė: „ES skaitmeninis COVID pažymėjimas yra tai, ką simbolizuoja Europa. Europa, kuri išlieka tvirta išbandymų laikotarpiu. Europa, kuri sunkumų akivaizdoje vienijasi ir eina pirmyn. Mūsų Sąjunga dar kartą parodė, kad geriausių rezultatų galime pasiekti tik dirbdami kartu. Dėl ES skaitmeniniam COVID pažymėjimui skirto reglamento mūsų institucijos susitarė per rekordiškai trumpą 62 dienų laikotarpį. Kol dalyvavome teisėkūros procese, taip pat sukūrėme techninį sistemos pagrindą – ES portalą, kuris pradėjo veikti birželio 1 d.

  Galime didžiuotis šiuo pasiekimu. Europa, kurią visi žinome ir kurią visi norime susigrąžinti, – tai Europa be kliūčių. ES pažymėjimas sugrąžins piliečiams labiausiai branginamą ir labiausiai juos paliečiančią teisę – teisę laisvai judėti. Šiandien pasirašytas teisės aktas mums leis šią vasarą keliauti saugiau. Taip drauge dar kartą patvirtiname, kad Europa vėl atvira.“

  ES skaitmeninio COVID pažymėjimo paskirtis – sudaryti palankesnes sąlygas saugiai ir laisvai judėti Europos Sąjungoje COVID-19 pandemijos metu. Visi europiečiai turi teisę laisvai judėti, taip pat ir be pažymėjimo, tačiau pažymėjimas palengvins keliones ir jo turėtojams neliks apribojimų – nereikės karantinuotis.

  ES skaitmeninis COVID pažymėjimas bus prieinamas visiems ir jis:

  • apims duomenis apie pasiskiepijimą nuo COVID-19, testus ir persirgimą;
  • bus nemokamas ir prieinamas visomis ES kalbomis;
  • bus išduodamas skaitmenine ir popierine forma;
  • bus saugus ir į jį bus įtrauktas skaitmeniniu būdu pasirašytas QR kodas.

   

  Valstybės narės neturėtų nustatyti papildomų keliavimo apribojimų ES skaitmeninio COVID pažymėjimo turėtojams, išskyrus atvejus, kai tai būtina ir proporcinga siekiant apsaugoti visuomenės sveikatą.

  Be to, Europos Komisija pagal skubios paramos priemonę taip pat sutelks 100 mln. EUR, kad padėtų valstybėms narėms įsigyti prieinamų testų.

  Reglamentas bus taikomas 12 mėnesių nuo 2021 m. liepos 1 d.

  Pagrindiniai faktai

  Kad piliečiams būtų lengviau saugiai ir laisvai judėti Europos Sąjungoje per pandemiją, Europos Komisija 2021 m. kovo 17 d. pateikė pasiūlymą sukurti ES COVID pažymėjimą. Gegužės 20 d. teisėkūros institucijos pasiekė preliminarų susitarimąBirželio 1 d. pradėjo veikti ES portalas, sudarantis sistemų techninį pagrindą. Portalas suteikia galimybę patikrinti QR koduose esančias apsaugos priemones.

  Po oficialaus pasirašymo Reglamentas bus pradėtas taikyti liepos 1 d. Valstybės narės, kurioms reikia daugiau laiko, pažymėjimus galės pradėti išduoti laipsniškai – per tam numatytą šešių savaičių laikotarpį.

  13 valstybių narių jau pradėjo išduoti ES skaitmeninius COVID pažymėjimus.

  Daugiau informacijos:

  ES skaitmeniniam COVID pažymėjimui skirta svetainė

  Informacijos suvestinė

  Klausimai ir atsakymai (atnaujinta)

  Nauji vaizdo siužetai

  Vaizdo klipas apie ES skaitmeninį COVID pažymėjimą

  Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija

Skip to content