• Eksportuotų ir importuotų prekių kainų pokyčiai

  Eksportuotų prekių kainos 2020 m. gruodį, palyginti su lapkričiu, padidėjo 0,6 proc., importuotų prekių – 1,5. 

  Iš eksportuotų prekių labiausiai – 12,1 proc. – pabrango žalia nafta. Elektra pabrango 11,1 proc., pesticidai ir kiti agrocheminiai produktai – 8,1 proc., bet atpigo cementas, kalkės ir gipsas – 4,4 proc., atliekos, atliekų surinkimo produktai – 3,7, niekur kitur nepriskirta transporto įranga – 3 proc.. Iš importuotų prekių daugiausia – 10,2 proc. – pabrango žalia nafta. Rafinuoti naftos produktai pabrango 7,6 proc., atliekos, atliekų surinkimo produktai – 6 proc., bet atpigo niekur kitur nepriskirti, kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai – 5,4 proc., žemės ūkio vienmečiai augalai – 3,7, avalynė – 2,6 proc.. Per mėnesį iš euro zonos importuotų prekių kainos padidėjo 0,3 proc., ne iš euro zonos – 2,5 proc.

   

  Per metus (2020 m. gruodį, palyginti su 2019 m. gruodžiu) eksportuotų prekių kainos sumažėjo 4 proc., importuotų prekių – 4,5 proc.. Per metus iš euro zonos importuotų prekių kainos sumažėjo 0,2 proc., ne iš euro zonos – 8 proc.

  Eksportuotų ir importuotų prekių kainų pokyčiai 2020 m. gruodžio mėn. (Procentais)

  • – konfidencialūs duomenys.

   

  Detalesnė informacija apie didžiausią įtaką bendram eksportuotų ar importuotų prekių kainų pokyčiui turėjusius produktus pagal veiklos rūšį pateikiama lentelėje Įtaka eksportuotų ir importuotų prekių kainų pokyčiams per mėnesį (XLSX).

  Daugiau informacijos šia tema rasite Rodiklių duomenų bazėje.

  Statistinė informacija rengiama ir skleidžiama vadovaujantis Europos statistikos praktikos kodeksu.

  Lietuvos statistikos departamento informacija

   

Skip to content