• Naujienos
 • Eksportuotojų klubo vizitas AB „Kauno grūdai“ gamykloje Alytuje

  Eksportuotojų klubas tęsia vizitus į eksportuojančias įmones. Šįkart klubo nariai lankėsi viename iš AB „Kauno grūdai“ gamybinių padalinių, įsikūrusių Alytaus mieste.

  AB „Kauno grūdai“ – viena didžiausių maisto produktų gamybos bendrovių Lietuvoje, kurios istorija jau siekia 130 metų. Bendrovės veiklos kryptys apima: miltų bei greitai paruošiamų produktų, kombinuotųjų pašarų ir premiksų gamybą, prekybą žaliavomis bei kitas paslaugas. Įmonė turi kuo didžiuotis: 6 skirtingi verslai, daugiau nei 50 eksporto šalių, daugiau nei 900 darbuotojų.

  Alytuje penktus metus veikianti AB „Kauno grūdų“ greitai paruošiamų produktų gamykla – viena moderniausių visoje Europoje. Viso 6,5 tūkst. kvadratinių metrų plotą užimančioje gamykloje sumontuota moderni įranga, atitinkanti aukščiausius šiuolaikinius kokybės reikalavimus bei įdiegtos naujausios technologijos.

  Šiuo metu gamykloje per metus pagaminama apie 120 mln. vienetų greitai paruošiamų makaronų indeliuose, didžioji dalis produkcijos yra eksportuojama. Alytuje gaminamų produktų asortimente – Lietuvoje ir užsienyje žinomas prekių ženklas „Sun Yan“, taip pat didelė dalis produktų gaminama pagal specialius užsakymus, kurie žymimi privačiais užsakovų prekių ženklais.

  Kaip sako „Kauno grūdai“ gamybos vadovas Andrius Ivanickas, užsienio partnerių pasitikėjimą lemia užtikrinama produktų kokybė: „Turime tarptautinius maisto saugos ir kokybės sertifikatus, kurių reikalavimai kasmet yra griežtinami ir pagal kuriuos esame reguliariai audituojami. Tai, kad sėkmingai juos praeiname, patvirtina aukštą mūsų gaminamų produktų kokybę, dėl kurios esame vertinami pasaulinių prekybos tinklų ir juose besilankančių pirkėjų“.

  Susitikimo metu su Eksportuotojų klubo nariais savo patirtimi ir žiniomis dalinosi „Kauno grūdai“ maistinių verslų vadovas Ignas Gucevičius. Kaip jis minėjo: „Greitai paruošiamų makaronų ir košių rinka tiek Europos, tiek pasauliniame kontekste, yra perspektyvi ir nuolatos auganti. Eksporto apimtys nuolat kyla, todėl turime planų dar labiau didinti gamybos apimtis“.

  Bendrovė plečia greitai paruošiamų produktų verslą ir investuoja 32 mln. eurų į naują gamybinį padalinį Alytaus mieste, tai bus jau antras bendrovės greitai paruošiamų produktų fabrikas šiame mieste. Planuojama, kad naujasis, daugiau nei 7000 kv. m. ploto fabrikas pradės veikti 2024 metais, per metus pagamins apie 240 mln. vienetų greitai paruošiamų produktų – 120 mln. vienetų greitai paruošiamų produktų indeliuose (makaronai ir košės) bei 120 mln. greitai paruošiamų makaronų pakeliuose. Gamyklai pradėjus veiklą, bus sukurta apie 250-300 naujų darbo vietų.

  Vizito metu Eksportuotojų klubo nariai turėjo galimybę ne tik išgirsti, kaip preciziškai planuojami procesai, bet ir iš arti pamatyti, kaip vyksta greitai paruošiamų makaronų gamyba: nuo tešlos paruošimo iki galutinio produkto supakavimo ir sandėliavimo. Į visus vizito metu kilusius klausimus mielai atsakymus dalino gamybos padalinyje svečius lydėjusi gamybos technologė Živilė Ilgūnaitė.

  Eksportuotojų klubo nariai nuoširdžiai dėkoja AB „Kauno grūdai‘ kolektyvui už galimybę apsilankyti įmonėje ir mokytis iš rinkos lyderių!

Skip to content