• Naujienos
 • Eksportuotojų klubas – ne tik darbui, bet ir akiračio plėtimui

  Paskutinio vasaros mėnesio Eksportuotojų klubo narių susitikimas buvo kiek kitoks nei įprastai – skirtas ne vien tik darbui, bet ir akiračio plėtimui, bendravimui.

  Klubo nariai lankėsi buvusiame kamaldulių vienuolyne Pažaislyje, kuris laikomas vienu gražiausių baroko ansamblių Baltijos šalyse! Vienuolyną dar XVII amžiaus antroje pusėje įkūrė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Zigmantas Pacas. Vienuolyno statyba prasidėjo 1667 metais, o kalnas, ant kurio buvo numatytas pastatas, buvo pavadintas MontePacis (Taikos kalnas). Šiandien vienuolynas skaičiuoja jau daugiau nei tris šimtmečius trunkančią, legendomis apipintą istoriją, žavi išskirtine barokine išvaizda ir spalvinga jį supančia aplinka.

  Lydimi gidės, susirinkusieji turėjo galimybę išgirsti šio vienuolyno istoriją, apžiūrėti nuostabią ir didingą Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią, greta įsikūrusį muziejų. Ekskursijos metu gidė papasakojo apie vienuolius kamaldulius ir kitus vienuolyno šeimininkus, apie jo fundatorius ir čia dirbusius garsiausius to meto meistrus bei išskirtinę bažnyčios puošybą.

  Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis žavi ir traukia lankytojus net iš viso pasaulio – jis išrinktas geriausia 2020 metų filmavimo lokacija Europoje. „Location Award“ nominaciją jau ne pirmus metus inicijavo EUFCN (European Film Commissions Network), o dėl titulo varžėsi net kelios dešimtys pretendentų.
  Buvo smagu girdėti susirinkusių susižavėjimą, nuostabą ir net pasididžiavimą, kad toks išskirtinis ir ypatingas vienuolynas yra čia pat, Kauno pakraštyje, ir apmaudą, kad didžioji dauguma susirinkusių šios nuostabios vietos iki šiol nebuvo atradę…

  Po ekskursijos Eksportuotojų klubo nariai viešėjo čia pat įsikūrusiame ir ypatingą aurą turinčiame svetingumo komplekse “Monte Pacis”, degustavo restorano paruoštus užkandžius, bendravo ir planavo artimiausius Eksportuotojų klubo susitikimus. Įdomu kokie jie bus? Kviečiame ir Jus prisijungti prie Eksportuotojų klubo, kuriame dalyvaujant ne tik lankomos įdomios vietovės, organizuojami vizitai į įmones, bet ir dalinamasi neįkainojamomis žiniomis ir patirtimi!

Skip to content