• Naujienos
  • Ekonomikos ir inovacijų ministrės A. Armonaitės susitikimas su verslo organizacijų vadovais: Ukrainos ūkį reiks atstatyti

    LR ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė gegužės 18 d. į susitikimą pakvietė verslo organizacijų vadovus informuoti apie Europos Sąjungos institucijose svarstomus karo niokojamos Ukrainos atstatymo scenarijus. Susitikime dalyvavo ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius.

    Ministrės teigimu, pirmas etapas – tai skubaus atstatymo programa. Ji bus pradėta nedelsiant, dar be paliaubų ir taikos sutarties. Vien šiais metais Europos Sąjunga planuoja Ukrainai suteikti 8 milijardų eurų paramą. Tai – neatlygintina labdaringa parama bei investicijos į būtinos infrastruktūros, pvz. vandens tiekimas, socialinė infrastruktūra, atstatymą. Antrame etape jau planuojamos investicijos, galinčios siekti 100 milijardų eurų ir daugiau. Vienas iš pagrindinių tikslų – sudaryti prielaidas Ukrainos integracijai į Europos Sąjungos ūkį. Tam jau rengiami teisės aktų projektai, rengiama ir speciali programa, kurioje bus numatyta programos valdymas, investicijų kryptys ir pan. Čia – centralizuotai valdoma Europos Sąjungos parama. Apart jos bus skatinamos ir atskirų šalių iniciatyvos rengti ir vykdyti atskirų objektų, atskirų miestų, pažeistų karo veiksmais, ūkį.

    Pasisakę verslo organizacijų vadovai teigė neabejojantys, kad atstatymo projektuose savo nišą turi rasti ir Lietuvos verslo įmonės. Rūmų vadovai ir kiti pasisakę verslo atstovai ragino Ekonomikos ir inovacijų ministeriją prisiimti lyderystės vaidmenį organizuojant ir koordinuojant Lietuvos paramos teikimo ir Lietuvos verslo dalyvavimo atstatymo darbuose ir projektuose veiksmus.

Skip to content