• Ekonomikos ir inovacijų ministerija atveria paramos verslui duomenis, planuose – bendra paramos duomenų švieslentė

  Ekonomikos ir inovacijų ministerija, bendradarbiaudama su Statistikos departamentu ir Vyriausybės strateginės analizės centru,  realiu laiku skelbs visus statistinius duomenis apie savo administruojamas paramos verslui priemones. Ateityje planuojama į vieną duomenų švieslentę sujungti visų paramą verslui skirstančių institucijų duomenis.

  Švieslentėse duomenys bus atnaujinami realiu laiku. Švieslentėje pateikiama informacija, kiek įmonių gavo paramą, kokia suteiktos paramos suma. Duomenis galima filtruoti pagal ekonominės veiklos rūšis, savivaldybes. Tai vaizdi ir patogi priemonė analizuoti verslui suteiktos paramos statistinius rodiklius. Vėliau bus prieinami ir išsamesnių duomenų pjūviai: pagal įmonių dydį, darbuotojų skaičių ir pan.

   

   

   

   

  Naująją švieslentę rasite: https://ls-osp-sdg.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/9e3c2468417b422ca13cafb76794c5d7

  Ministerijos interneto puslapyje https://eimin.lrv.lt/lt/priemones-verslui/ekonomine-situacija-ir-paramos-verslui-statistika jau viešai prieinami duomenys apie subsidijas nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms: paramą gavusių įmonių skaičius ir jų veiklos pobūdis, gautų subsidijų suma, regioninis pasiskirstymas. Vėliau bus prieinami ir išsamesnių duomenų pjūviai: pagal įmonių dydį, darbuotojų skaičių ir pan.

  Ministerijos tinklalapyje artimiausiu metu bus viešai teikiami duomenys ir apie visas kitas paramos verslui priemones: tiesiogines paskolas nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms, turgavietės mokesčio kompensaciją, taip pat greitu metu pradedamas teikti subsidijas nuo COVID-19 labiausiai nukentėjusioms įmonėms ir individualią veiklą vykdantiems asmenims.

  Ateityje, bendradarbiaujant su Statistikos departamentu, Vyriausybės strateginės analizės centru, Valstybine mokesčių inspekcija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei kitomis institucijomis, bus kuriama bendra paramos duomenų bazė, kurioje bus teikiama informacija apie visą verslui ir visuomenei paskirstytą pagalbą. Taigi visuomenė ir verslo atstovai matys skirstomos paramos tendencijas ir tikslias proporcijas pageidaujamais pjūviais.

  LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei Lietuvos statistikos departamento informacija

Skip to content