• Naujienos
 • ECIU universiteto dienos 2020: aukštojo mokslo verti iššūkiai

  Gruodžio 3-4 dienomis vyks pirmą kartą Kauno technologijos universiteto (KTU) organizuojamas renginys „ECIU universiteto dienos 2020: aukštojo mokslo verti iššūkiai“, kuriame KTU bendruomenei ir plačiajai visuomenei bus pristatytas inovatyvus ECIU universitetas. Virtualaus renginio metu taip pat bus diskutuojama, kokie pokyčiai laukia aukštojo mokslo srityje ir kaip geriausia jiems ruoštis.

  Renginio tema – „Aukštojo mokslo verti iššūkiai“, tad ypatingą dėmesį ketinama skirti inovacijoms skaitmenizavimo ir pažangiųjų technologijų srityse, tvarios ekonomikos vystymo klausimams, jų daromai įtakai aukštajam mokslui bei ateities kartų bruožams. Diskusijose studentai, akademikai, verslo partneriai ir ekspertai  dalinsis savo turima patirtimi ir bandys bendrai atsakyti į klausimą, kokios galimos tolesnės universiteto vystymosi kryptys.

  Pirmoji renginio diena skirta ECIU universiteto iniciatyvos dalyviams, prisijungusiems socialiniams partneriams ir verslo atstovams. Įvairių seminarų metu bus diskutuojama apie ECIU universitetą ir svarbius įgūdžius bei kompetencijas, bus aptariami socialinių partnerių pateikti iššūkiai, analizuojamos iššūkiais grįsto mokymosi metodikos subtilybės ir jos integravimas į lankstaus mokymosi procesą.

  Antros dienos renginys – atviras visuomenei, todėl į jį kviečiami visi norintys sužinoti, kas yra ECIU universitetas ir ko juo siekiama bei išgirsti apie naujausias pasaulio tendencijas, galinčias paveikti nusistovėjusią švietimo sistemą. Konferencijos metu bus aptariamos temos, kurios leis lengviau suprasti, kuria linkme vystosi aukštasis mokslas ir su kokiais iššūkiais jis susiduria, atsižvelgiant ir į dirbtinio intelekto, technologijų bei skaitmenizacijos daromą poveikį.

  „Skaitmeninė transformacija, besikeičiančios darbo santykių formos ir gyvenimo būdas, klimato kaitos klausimai, populiacijos judėjimas, įvairūs socio-ekonominiai ir politiniai veiksniai rodo, kad dabartinis mokymosi modelis turi keistis iš esmės. Vis daugiau dėmesio skiriama individualaus asmens gebėjimų ugdymui ir jo greitam persikvalifikavimui, todėl besimokantieji vis dažniau ieško nestandartizuotų lanksčių mokymosi kelių, atitinkančių jų poreikius ir interesus bei prieinamo iš bet kurios vietos ir bet kuriuo laiku. Kurdami ECIU universitetą siekiame pasiūlyti inovatyvų universiteto modelį, kuriame persikvalifikuoti ar patobulinti savo kvalifikaciją žmonėms bus paprasčiau ir greičiau“, – teigia renginio iniciatorė, KTU Studijų departamento direktorė Kristina Ukvalbergienė.

  Pasak K. Ukvalbergienės, netrukus į universitetus ateis alfa karta, dar vadinama „stiklo karta“, kuriems technologijos yra ne darbo priemonė, o gyvenimo būdas, todėl mokymosi procese turi keistis ir mokymosi metodai.

  „Kuriamo ECIU universiteto veikla paremta iššūkiais grįstu požiūriu, kur besimokantieji ir mokslininkai bendradarbiauja su miestais bei įmonėmis ir ieško geriausių būdų, kaip spręsti realaus gyvenimo problemas. Tokiu būdu visa besimokančiųjų gaunama informacija yra kontekstualizuota, o mokymosi procese didžiausią reikšmę turi įgytos kompetencijos“, –  tikina K. Ukvalbergienė.

  Tikimasi, kad šis renginys taps tradicija, vyks kasmet ir pritrauks visas suinteresuotąsias šalis, nes augant Europos universitetui, daugėja ir aktualių švietimo temų. Anot renginio organizatorių, diskusijų metu lengviau išsigryninti idėjas ir inovacijas, nes jose diskutuoja įvairių sričių žmonės, turintys skirtingą požiūrį į tam tikras situacijas.     

  Ar diplomas turi savo galiojimo laiką? Kaip alfa karta, VR ir skaitmeninės technologijos pakeis aukštąjį mokslą? Kokį universitetą norime matyti ateityje? Atsakymus į šiuos klausimus kviečiame išgirsti gruodžio 3-4 dienomis vyksiančiame renginyje „ECIU universiteto dienos 2020: aukštojo mokslo verti iššūkiai“.

  Renginio transliaciją bus galima stebėti čia.

  Informaciją apie renginį sekite čia.

Skip to content