• Naujienos
 • Džiugina Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų projekto rezultatai

  Sausio 18 d., antradienį, restorane „Kuchmistrai“ buvo įgyvendinta Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų projekto „Socialinės atsakomybės galimybių aljansas (SAGA)“ pirmoji dalis „Gerumo ambasadoriai“. Renginio metu rajono verslo atstovai dalinosi įkvepiančiomis patirtimis, o jų pranešimus praturtino edukacijos vaikams iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Šiandien džiaugiamės apčiuopiamais projekto rezultatais.

  Tądien apie savo veiklų socialines atsakomybes pasakojo MB „Virsmas“, UAB „Gulbelė“, kanapių sėklų aliejaus „Masa“ gamintojai, MB „Šlepetija“, „Broliai moliai“, „Saldūs ūsai“, UAB „Naujoji prekyba“ bei UAB „Kuchmistrai“. Renginį gaminiais rėmė kepykla „Rugelis“, „Gulbelės kepyklėlė“ bei kanapių sėklų „Masa“.

  Verslo atstovai su Šakių vaikų dienos centrą „Šypsenos“ ir VŠĮ „Namai visiems“ lankančiais vaikais dalinosi ne tik krašto gamintojų lauknešėliais, bet ir savo patirtimis, įtraukiančiais praktiniais užsiėmimais, mat renginiu siekta skatinti tarpusavio susitelkimą ir bendruomeniškumą. Vaikai išbandė keramiką su Ugne Runiene („Broliai Moliai“), susipažino su siuvinėjimo staklėmis ir sukūrė savo siuvinius su Tadu Bybartu (MB „Šlepetija“) bei patys gamino desertą kartu su Zyplių dvaro virtuvės kuchmistru (UAB „Kuchmistrai“) laikantis tvarios gamybos principų.

  Vakai jau gavo keramikės Ugnės Runienės glazūruotus ir išdegtus jų gamintus molinukus, kad galėtų pritaikyti juos savo kasdienybėje ar padovanoti artimiesiems. Kūrybos studija „Virsmas“ pateikė galutinį turizmo parodoje „Adventur“ pristatytos dėlionės variantą. Jos idėja buvo išvystyta projekto renginio metu, o galutinę versiją gaus kiekvienas renginio dalyvis. Tai bus pirmasis toks konkretus vietos verlininkų pasiūlymas SŪDUVOS METAMS paminėti įtrakiaunt mažuosius. Tikimasi, kad dėlionė taps mėgstama lauktuve. Tvarumo dėlei ji legvai paverčiama padėkliuku, paveiksliuku ant sienos ar net atviruku.

  Kūrybiškais sprendimais ir pasiryžimu kurti naują kokybės standartą pasižymintys bitininkystės ūkio „Saldūs ūsai“ kūrėjai Kęstutis Ūsas su žmona bei kanapių aliejaus „Masa“ įkūrėjai Gabrielė Masevičienė su vyru ne tik sukūrė išskirtinius gaminius, bet ir subūrė bendruomenes, kurios kartu ugdosi jiems rūpimais tvaraus ūkininkavimo, sveikos mitybos klausimais. Abiejų verslų produkcija keliauja į užsienį reprezentuodama savo kraštą, o nuo pažinties renginio metu tapo ir Zyplių dvaro virtuvėje veikiančio restorano „Kuchmistrai“ asortimento dalimi.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai dalyvauja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projekte „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas“. Rūmai įgyvendina vieną iš projekto dalių – kuria platformą „Socialinės atsakomybės galimybių aljansas“. Platformos tikslas – sukurti erdvę, kurioje Lietuvos įmonės atrastų idėjų ir galimybių save realizuoti socialinės atsakomybės veikloje, pasitelkiant į pagalbą Lietuvos nevyriausybines organizacijas, kurios savo realia patirtimi įprasmintų socialinės atsakomybės reikšmę verslo sektoriuje.

  Iki vasaros planuojama įgyvendinti ir daugiau projekto renginių, kurie vyks KPPAR filialų ir atstovybių savivaldybėse Jonavoje, Kaune, Kėdainiuose, Marijampolėje, Prienuose.

   

  Projektas Nr. 08.5.1-ESFA-V-423-02-0001 „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas“ yra finansuojamas iš Europos socialinio fondo.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

Skip to content