• Naujienos
 • Didmaišių gamintojų dėmesys – tvarumui ir gamybos užtikrinimui

  Pandemijos įtaka gamybos tęstinumui, augantis dėmesys žaliavų perdirbimui, jų kainai įtaką darančios besikeičiančios importo sąlygos. Tai klausimai, kurie kyla ne vienam gamybos sektoriuje esančiam verslui. Didžiausio didmaišių gamintojo Lietuvoje „Achempak“ generalinis direktorius Tomas Krejaras dalinasi šių metų iššūkiais ir rinkos tendencijomis.

  Anot T. Krejaro Šiaurės ir Vakarų Europos šalyse vis labiau jaučiamas sujudimas dėl žiedinės ekonomikos keliamų reikalavimų įgyvendinimo, kasmet daugiau dėmesio skiriama žaliavų perdirbimui, rūšiavimui.

  „Vartotojams tampa vis svarbiau, kad pakuotė būtų pagaminta iš tokių žaliavų, kurios po pirminio panaudojimo galėtų būti perdirbamos. Jaučiamas susidomėjimas ir pakuotėmis pagamintomis iš perdirbtų žaliavų. Tai kryptis, kuria yra ir bus einama. Lietuvoje tendencijos nesiskiria – ilgą laiką dirbame su gaminiais tinkamais perdirbimui, rūšiuojame antrines žaliavas. Manau kiekvienas turime permąstyti bei tvarumui skirti daugiau dėmesio ir kasdieniame gyvenime“, – kalbėjo UAB „Achempak“ generalinis direktorius Tomas Krejaras.

  Minėdamas didmaišių sektoriaus iššūkius T. Krejaras išskyrė besikeičiančias importo sąlygas bei žaliavų kainų pokyčius.

  „Mūsų sričiai nemažai įtakos turės besikeičiančios sąlygos prekių importui iš Azijos šalių, dėl mažėjančių laivybos pajėgumų. Transportavimo kaštams ženkliai augant tai gali būti šansas vietiniams verslams. Taip pat visame pasaulyje brangstant žaliavoms neišvengiamai tai atsilieps ir produkcijos kainoms. Turime peržvelgti procesus, ieškoti vietų, kur galime dirbti efektyviau, optimaliau“, – kalbėjo „Achempak“ vadovas.

  Gamybos įmonės vadovas teigia, kad šiais metais daug dėmesio planuoja skirti kokybei.

  „Manau 2021 bus tie metai kai gamyba turės atsisukti ne tik į efektyvumą, bet ir kokybės didinimą. Tai kuo galime būti pranašesni už gamintojus iš rytų – pateikdami klientams aukštos kokybės produktą. Įmonėje šiais metais investuosime į kokybės kontrolę – planuojame įsigyti laboratorinę įrangą, kuria galėtume geriau kontroliuoti polietileno plėvelės kokybę“, – kalbėjo įmonės vadovas.

  Įmonė taip pat planuoja pradėti eksploatuoti didmaišių rulonavimo įrenginį – taip bus sudaroma galimybė klientams diegti automatinio didmaišių fasavimo sprendimus. Įmonės vadovas teigia, kad tai ypač aktualu didiesiems užsakovams Lietuvoje, toks sprendimas jau ilgą laiką naudojamas Skandinavijos šalyse.

  Pasak T. Krejaro, nemažai daliai gamybos bendrovių susiduriant su jų kolektyvuose pasireiškusiais COVID-19 viruso atvejais, ribojamos paslaugų suteikimo apimtys, gamybos pajėgumai.

  „Ir toliau vienas pagrindinių uždavinių – užtikrinti gamybos tęstinumą ir darbuotojų sveikatos saugumą. Gamyboje yra kiek kitaip – negalime organizuoti nuotolinio darbo. Turime organizuoti  darbą, kad pamainomis dirbantys kolegos nesusitiktų, nuolat dezinfekuoti patalpas, testuoti  darbuotojus. Praėjusiais metais dėjome daug pastangų, kad galėtume apsaugoti darbuotojus, šiais metais tai tęsiame. Didmaišių rinkoje poreikis nemažėja, tad užtikrinti nepertraukiamą gamybą yra labai svarbu“, – teigė įmonės vadovas.

  Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti „Achempak“ yra didžiausia didmaišių, skirtų produkcijos pakavimui, transportavimui bei sandėliavimui, gamintoja šalyje. Bendrovės gaminama produkcija parduodama Lietuvoje bei eksportuojama į Latviją, Estiją, Prancūziją, Jungtinę Karalystę bei kitas  Europos ir rytų šalis.

  Koncerno „Achemos grupė“ info.

Skip to content