• Dėl nepaprastosios padėties Lietuvos Respublikos teritorijoje

  Rugsėjo 2 d. Lietuvos verslo taryba (kurią sudaro asociacija „Investors‘ Forum“, Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija) raštu (nuoroda į dokumentą: https://bit.ly/3D47VGz) kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę bei Lietuvos Respublikos Seimą atkreipiant dėmesį į pasekmes verslui, kurias sukelia nepaprastosios padėties įvedimas Lietuvos Respublikos teritorijoje.

   Šiuo kreipimusi sprendimų priėmėjus norima informuoti apie nepaprastosios padėties galiojimo šalies teritorijoje nedviprasmiškai suformuluotą žinią užsienio partneriams apie rizikingą verslo aplinką Lietuvoje, kai užsienio partneriai atšaukia  gamybos užsakymus arba juos gerokai sumažina. Taip pat tam tikriems rodikliams signalizuojant apie galimą investicijų rizikingumą, užsienio investuotojai stabdo dalies įmonių įsigijimą.

  Užsienio šalių investuotojams vertinant galimybę investuoti Lietuvoje juntami neigiami padariniai užsienio investicijoms – kai kuriais atvejais netgi atsisakoma rinktis Lietuvą.
  Taip pat esant nepaprastosios padėties teisiniam režimui, partneriams kyla nerimas, kad Lietuvoje grėsmė yra realesnė nei kitose regiono valstybėse, taip sudarant prielaidą užsienio konkurentams eskaluoti menamą riziką, pervilioti užsakovus.

  Rašte pabrėžiama, kad dėl visų išvardintų padarinių gali mažėti eksportas, nesurinkus iš verslo pakankamai mokesčių mažės valstybės biudžetas, galimos įmonių prastovos.

   

  Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos informacija

Skip to content