• Naujienos
  • Darbuotojų sveikata ir saugumas – svarbiausia

    Dabartinė situacija yra nelengva ir kelianti nemažai iššūkių. Vieniems, dėl paskelbto karantino ir Vyriausybės nutarimo negalint vykdyti veiklos, tenka stabdyti darbus, kitiems, dėl sulėtėjusios tiekimo ir vartojimo grandinės, reikia sulėtinti ir veiklas, o tiems kurie turi galimybę veikti karantino sąlygomis, neabejotinai reikia pasirūpinti įmonės darbuotojais. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai, vertindami žmogiškųjų išteklių svarbą, ėmėsi priemonių darbuotojams apsaugoti.

    850 darbuotojų turinti bendrovė „Kauno tiltai“ papildomai įsigijo apsauginių kaukių, respiratorių, vienkartinių pirštinių. Įmonėje kelis kartus per dieną valomos bei kruopščiai dezinfekuojamos visos patalpos ir vietos, kuriose dažniausiai būna darbuotojai. Daugumą kasdienių darbų kelininkai atlieka lauko sąlygomis, čia rizika užsikrėsti yra gerokai mažesnė, tačiau apsaugos priemones naudoti ir rekomendacijų laikytis reikia visiems. Darbuotojai reguliariai naudoja dezinfekcines priemones rankoms ir paviršiams valyti, griežtai laikosi higienos normų reikalavimų. Karantino metu bendrovė suskaidė keliaujančių darbuotojų komandas į mažesnes grupes – kelininkai į objektus vyksta ne autobusu, o mikroautobusais ir lengvaisiais automobiliais. Taip pat ribojamas darbuotojų skaičius mechaninėse remonto dirbtuvėse. Persirengimo patalpose darbuotojai raginami išlaikyti saugų atstumą ir naudotis kas trečia spintele. Atkreiptas dėmesys ir į pietų pertraukos organizavimą. Darbuotojų paprašyta pietauti mažesnėmis grupelėmis ir ne vienu metu. Jeigu leidžia oro sąlygos, yra saulėta ir šilta, siūloma galimybė valgyti lauko pavėsinėse.

    UAB „Vadasiga“, pasinaudodama turimais ryšiais Kinijoje, atsisiuntė vienkartinių veido kaukių ir kiekvienam įmonės darbuotojui į namus išsiuntė po dėžutę, šių, taip trūkstamų apsaugos priemonių. Įmonė rūpinasi ne tik savo darbuotojas – 500 vnt. kaukių įmonė padovanojo Klaipėdos Universitetinės ligoninės onkologijos klinikai.

    UAB „Nordnet“ reaguodama į paskelbtą ekstremalią situaciją Lietuvoje dėl COVID-19 taip pat ėmėsi įvairių priemonių, siekiant apsaugoti darbuotojus nuo COVID-19 (koronaviruso). Paskelbus, kad Europoje pradėjo plisti  koronavirusas, buvo surengtas išankstinis pasitarimas su įmonės vadovais, valymo ir apsaugos paslaugas teikiančiomis įmonėmis, operatyviai parengtas darbų planas ir pasiskirstytos atsakomybės bei nupirktos ir užsakytos reikalingos apsaugos priemonės. Kiekvienas į šios įmonės teritoriją norintis patekti asmuo, privalo pasitikrinti kūno temperatūrą apsaugoje, visi asmenys prieš patenkant į teritoriją turi dezinfekuoti rankas, visų prašoma nuolat dėvėti apsaugines kaukes (jeigu neturi savo, jiems jos suteikiamos apsaugoje). Į įmonę atvykstantys svečiai privalo užpildyti anketą, patvirtinančią, kad neserga, neturėjo kontakto su sergančiais, galimai užsikrėtusiais COVID-19 asmenimis, jiems, aktyvuotais durų „čipais“, yra ribojimas patekimas į įmonės patalpas. Įėjimai į įmonės patalpas yra atskirti. Padidintas įmonės patalpų dezinfekavimas. Patalpos (ypač dažniausiai liečiami objektai: turėklai, rankenos, stalai) dezinfekuojami 2-3 kartus per dieną. Profilaktiškai buvo atliktas visų įmonės patalpų pilnas dezinfekavimas. Įmonės darbuotojams buvo suteiktos reikalingos apsaugos priemonės: pirštinės, dezinfekciniai skysčiai, kaukės. Tualetuose paprastas muilas pakeistas antibakteriniu muilu, papildomai pakabinti dezinfekcinio skysčio dozatoriai įmonės patalpose. Apie situaciją nuolat vykdoma komunikacija darbuotojams el. paštu, SMS žinutėmis, informacinėse lentose, bei susirinkimų metu. Parengtos instrukcijos ir atmintines darbuotojams, vairuotojams, apsaugai lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Sukurtas atskiras el. paštas, skirtas darbuotojams, informuojantiems apie savo sveikatos būklę. Visų darbuotojų, kurie jaučiasi blogai ar galimai turėjo kontaktą su užsikrėtusiais asmenimis, prašoma kaip įmanoma greičiau, bet kuriuo metu informuoti savo tiesioginį vadovą telefonu arba pateikti informaciją apie save specialiu el. paštu. Visas šios įmonės taikomas priemones ir veiksmus galite rasti čia.

Skip to content