• Naujienos
 • COVID-19: Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros gairės darbdaviams

  Europos saugos ir sveikatos darbe agentūra (EU-OSHA) paruošė rekomendacijas darbdaviams ir darbuotojams kaip užkirsti kelią kvėpavimo takų infekcijų, tokių kaip COVID-19, plitimui bei kokių veiksmų imtis, jeigu COVID-19 susirgimo atvejis yra įtariamas arba patvirtintas įmonėje.

  Viena iš rekomendacijų – pasiruošti rizikų valdymo ir verslo tęstinumo užtikrinimo planą:

  1. Pagrindinis plano tikslas – pasiruošti situacijai, jei COVID-19 būtų patvirtintas įmonėje (darbuotojui, rangovui ir kt.).
  2. Plane turėtų būti numatyta, kaip užtikrinti verslo veikimą, net jeigu didelė dalis darbuotojų, rangovų ar tiekėjų negalėtų fiziškai atvykti į įmonę dėl ligos ar vietinių kelionių apribojimų.
  3. Apie šį planą reikia informuoti darbuotojus ir rangovus, bei užtikrinti, kad visi žino ką daryti ir ko nedaryti pagal planą. Itin svarbu užakcentuoti pagrindinius aspektus – pvz. net jaučiant lengvus simptomus arba vartojant vaistus (pvz. Paracetamol, Ibuprofen ar kt.), kurie slopina galimus simptomus, svarbu likti namuose ir neiti į darbo vietą.
  4. Plane rekomenduojama atsižvelgti į galimą nedarbingumą dėl ligos, taip pat psichinės sveikatos bei socialines pasekmes, kurios gali kilti dėl COVID-19 diagnozavimo darbo vietoje. Svarbu pateikti papildomos informacijos apie tai, numatyti palaikymo mechanizmus.
  5. Ruošiant planą rekomenduojama remtis nacionalinių bei tarptautinių organizacijų pateikiamomis rekomendacijomis (ypač smulkiam verslui, neturinčiam saugos ir sveikatos darbe ekspertų įmonės viduje), taip pat konsultuotis su sektorinėmis asociacijomis, prekybos, pramonės ir amatų rūmais ir kt.

   

  Gairėse apibrėžiamos detalesnės rekomendacijos ką daryti, jeigu darbuotojui įtariamas COVID-19, jeigu toks darbuotojas buvo darbo vietoje, jeigu darbuotojas bendravo su galimai sergančiais asmenimis ir t.t. Taip pat, pateikiami patarimai dėl patalpų dezinfekavimo, kelionių ir susitikimų organizavimo bei nuorodos į papildomus šaltinius. Visas EU-OSHA gaires (anglų kalba) rasite čia.

Skip to content