• Naujienos
 • CBE JU paskelbė antrąjį kvietimą teikti projektų pasiūlymus

  Balandžio 26 d. Circular Bio-Based Europe Joint Undertaking (CBE JU) paskelbė antrąjį kvietimą teikti projektų pasiūlymus. Iš viso 215,5 mln. EUR bus skirta konkurencingos žiedinės biologinės pramonės plėtrai Europoje 18 temų. Visos žiedinės biologinės pramonės ekosistemos suinteresuotosios šalys gali teikti paraiškas iki 2023 m. rugsėjo 20 d., 17 val. Briuselio laiku (16 val. Lietuvos laiku).

  Kvietimo finansavimas remia tris CBE JU tikslus, apibrėžtus CBE JU strateginėje inovacijose ir moksliniuose tyrimuose:

  • Paspartinti inovacijų procesą ir biologiškai pagrįstų inovatyvių sprendimų kūrimą
  • Paspartinti esamų brandžių ir naujoviškų biologinių sprendimų diegimą rinkoje
  • Užtikrinti aukštą biologinių pramoninių sistemų aplinkosauginį veiksmingumą

   

  CBE JU finansuos trijų tipų veiklas:

  • Mokslinių tyrimų ir inovacijų veiklomis (Research and innovation actions) bus kaupiamos naujos žinios arba tiriamos naujos arba patobulintos technologijos, produkto, proceso, paslaugos ar sprendimo galimybės.
  • Inovacijų veiklomis (Innovation actions) padidins veiklą nuo prototipo iki produkto patvirtinimo ir pateikimo į rinką. Tarp jų „Flagships“ įdiegs pirmą tokio tipo pramoninio ir komercinio masto gamyklą Europos rinkoje.
  • Koordinavimo ir paramos veiklomis (Coordination and support actions),bus suformuotos suinteresuotųjų šalių bendruomenės, remiamos technologinės vizijos ir informavimas bei platinami ir naudojami mokslinių tyrimų rezultatai.

  Daugiau informacijos rasite ČIA  

   

  Kokie yra dalyvavimo reikalavimai?

  Visos biologinės pramonės bei ekosistema suinteresuotosios šalys – ūkininkai, prekių ženklų savininkai, įmonės, mokslinių tyrimų organizacijos ir vietos valdžios institucijos – yra kviečiamos teikti paraiškas dėl CBE JU finansavimo.

  CBE JU kvietimo biudžetas skiriamas iš ES mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Horizon Europe“. Jis skelbiamas ES finansavimo ir konkursų galimybių portaleNuo 2023 m. balandžio 26 d. pareiškos teikiamos elektroniniu būdu. Daugiau informacijos apie pasiūlymų teikimą rasite internetiniame portale „Horizon Europe“.

  Kas atsitiks po pasiūlymo pateikimo?

  Pasibaigus kvietimui 2023 m. rugsėjo 20 d., CBE JU organizuos pateiktų pasiūlymų vertinimą pasitelkdama išorės ekspertus, atrinktus iš Europos Komisijos ekspertų duomenų bazės.  Galite peržvelgti į vertinimo kriterijus, nurodytus 2023 m. CBE JU metinėje darbo programoje. Finansavimui atrinkti pasiūlymai bus žinomi ne vėliau kaip iki 2024 m. vasario mėnesio pabaigos. Jei vėlesnis dotacijos sutarties parengimas bus sėkmingas, paramos sutartys su atrinktomis projektų komandomis bus pasirašytos vėliausiai iki 2024 m. gegužės mėnesio pabaigos.

  Kur rasti daugiau informacijos?

  Norėdami gauti daugiau informacijos, pažiūrėkite į kvietimo puslapį ir sekite nuorodas į CBE JU metinėje darbo programoje 2023 m., taip pat DUK pareiškėjams. Stebėkite šio DUK atnaujinimus, nes jo 6 skyriuje yra klausimų ir atsakymų, susijusių su temų interpretavimu. CBE JU pristatė nemokamą tinklo platformą, kuri padėtų suinteresuotosioms šalims susisiekti vieni su kitais, pristatyti savo projektų idėjas ar pasiūlyti savo paslaugas ar ieškoti partnerių. Prisijunkite prie daugiau nei 700 CBE JU bendruomenės narių platformoje ir suplanuokite susitikimus su būsimais projekto partneriais. Taip pat galite žiūrėti CBE JU informacijos dienos įrašą ir atsisiųsti pristatymus iš renginio svetainės

Skip to content