• Naujienos
 • Bendradarbiavimas plėtojant STEAM

  Rugpjūčio 27 d. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija kartu su LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei aukštųjų mokyklų, verslo asociacijų, regioninių švietimo centrų ir kitų organizacijų atstovais pasirašė protokolą dėl bendradarbiavimo plėtojant STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo) centrų tinklą Lietuvoje.

  STEAM centras – tai modernių technologijų telkinys, kuriame, bendradarbiaujant mokslininkams, savivaldybėms, verslininkams, sudaromos sąlygos mokiniams per pamokas ar po jų atlikti eksperimentinius tyrimus, konstruoti, modeliuoti, susipažinti su mokslo inovacijomis ir kt.

  Protokole susitariama didinti gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEAM) sričių specialistų pasiūlą darbo rinkoje, skatinti mokinius rinktis su STEAM kryptimis susijusias studijų ar mokymosi programas, tobulinti mokytojų kvalifikaciją, stiprinti mokinių profesinį orientavimą STEAM srityse, didinti neformaliojo švietimo veiklų, susijusių su STEAM kryptimis, pasiūlą, populiarinti su STEAM susijusius mokslus, iniciatyvas ir kt.

  Plėtojant STEAM centrus įsipareigoja bendradarbiauti 27 įstaigos ir organizacijos: LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Nacionalinė švietimo agentūra, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, AB „Ignitis grupė“, Alytaus, Marijampolės  kolegijos, „INFOBALT“, Lietuvos atsakingo verslo, Lietuvos biotechnologų, Lietuvos chemijos pramonės įmonių, Lietuvos lazerių, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, Lietuvos vėjo elektrinių asociacija, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija „Linpra“, Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga, Kauno technologijos, Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus universitetai, Mokslo ir inovacijų sklaidos centras, „Nacionalinė moksleivių akademija“, Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centras, Panevėžio, Telšių, Utenos švietimo centrai, VšĮ „eMundus“, Lietuvos Junior Achievement. *

  *panaudota informacija, skelbiama LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos internetiniame puslapyje.

Skip to content