• Naujienos
  • Baigiamojoje projekto konferencijoje pristatyta mokymo programa, kurios ašis – japoniškoji koncepcija Ikigai

    Paskutinį spalio penktadienį vyko ERASMUS+ projekto PASSIONPRENEURS (projekto nr. 2019-1-DE02-KA204-006105) konferencija „Pomėgiais paremtas socialinis verslas“. Dalyviai rinkosi veikiančiame vienuolyne įsikūrusiame „Monte Pacis“ viešbutyje, svetingumo komplekse.

    Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis yra vienas puikiausių brandžiojo baroko architektūros šedevrų Šiaurės rytų Europoje. Konferencija vyko barokinio stiliaus „Fundatorių salėje“. 120 kv.m. salė pirmame „Monte Pacis“ aukšte papuošta freskomis ir autentiškais paveikslais, veikiančiu originaliu Smiltainio židiniu. Salė išpuošta autentiškais Mykolo Arkangelo Palonio „Mergelės Marijos apsilankymo pas Elžbietą“,  kanclerio Kristupo Žygimanto Paco ir kanclerienės Klaros Izabelės de Mailly atvaizdais.

    Konferencija „Pomėgiais paremtas socialinis verslas“ skirta socialinio verslumo temai viešinti, projekto metu 7 parnerių šalių sukurtai „Mokymo programai“, „Mokytojo vadovui“ ir „Internetinės mokymo platformos“ pristatymui. Konferencijos organizatoriai kviečia registruotis ir mokytis savarankiškai. Prisijungimo kodas: passionpreneurs2021. Taip pat siekia skatinti dalyvius imtis socialiai atsakingos veiklos, atpažinti savyje talentus, pomėgius ir juos „įdarbinti“.

    Dalyviams pristatyta „Mokymo programos“ ašis – japoniškoji koncepcija Ikigai. Šis terminas reiškia – gyventi ilgą ir laimingą gyvenimą, darant tai, kas jums patinka, kas teikia pasitenkinimą, džiaugsmą ir suteikia gyvenimui prasmės. Anot japonų, visi turime savo ikigai – tikslą, dėl ko gyvename. Kai kurie jį jau atradę, kiti turi jį kažkur giliai ir savo ikigai dar tebeieško. Okinavoje, Japonijos saloje, gyvena daugiausia ilgaamžių pasaulyje. Héctoras García (Kirai) ir Francescas Mirralesas Ogimio miestelyje apklausė daugybę vyresnio amžiaus japonų, domėjosi, su džiaugsmo kupina širdimi ir kas lemia šimtamečių japonų neblėstantį optimizmą ir gyvybingumą.

    „Tik būdamas užsiėmęs trokši gyventi amžinai“, – japonų patarlė.

    Turbūt ne vienam kyla klausimai:

    • Tai kaip gi tą socialinį verslą pradėti?
    • Kokią įmonės teisinę formą pasirinkti?
    • Kur gauti finansavimą?
    • Kokie iššūkiai laukia ir ar išvis bus pelnas?

     

    Konferencioje patirtimi dalinosi ir į klausimus atsakė rūmų narys VšĮ „Galimybių dirbtuvės“. Auksė Griškonienė kartu su vyru Sauliumi Jasevičiumi Prienuose įsteigė socialinį verslą „Galimybių dirbtuvės“. Auksė įsitikinusi, kad žmonės, turintys autizmo ir intelekto sutrikimų, turi didelį potencialą dirbti, tik reikia jiems padėti.  Šiuo metu VšĮ derasi su UAB „Naujasis Nevėžis“ ir UAB „Birštono mineraliniai vandenys ir ko“ dėl etikečių klijavimo bei su UAB „Hella Lithuania“ dėl automobilių detalių surinkimo. Daugiau informacijos apie VšĮ „Galimybių dirbtuvės“rasite čia.

    VšĮ „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“ direktorė Asta Rekštienė ir marketingo specialistė Miglė Tereikytė pristatė projektą, kuriame dalyvauja – „Dovanok gerumą“ (daugiau informacijos ir elektroninę parduotuvę rasite čia). Asta pasidalino jautria asmenine patirtimi – ji augina sūnų turintį intelekto sutrikimą. „Visada galvojau, kas bus su mano vaiku, kas juo rūpinsis, jeigu man kas nutiks“, – kalbėjo apie savo darbo gyvenimo namuose pradžią Asta. „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“ – tai visuomenės poreikius tenkinanti įstaiga asmenims su proto negalia. Namai, sugebantys sudaryti gyvenimo sąlygas, artimas šeimos aplinkai ir gebantys rūpintis asmenimis su proto negalia, tenkinantys jų buitinius, socialinius poreikius. Įstaigos misija yra įgyvendinti efektyvią socialinės pagalbos sistemą, užtikrinančią įstaigos gyventojų socialinį saugumą bei integraciją į visuomenę. Per projektą „Dovanok gerumą“ gyventojai patys gamina darbelius, juos parduoda mugėse, parodose ar internetinėje parduotuvėje. Darbelių kokybę prižiūri atsakinga darbuotoja – technologė, todėl darbeliai yra nepriekaištingos kokybės. Gyventojams ši veikla padeda įsitraukti, jaustis reikalingais, pilnaverčiais ir galinčiais dirbti. Šiuo metu planuojama, kad viena gyventoja, kuri išmoko nepriekaištingai siūti, būtų įdarbinta į tikrą siuvyklą ir taip integruotųsi į visuomenę bei darbo rinką.

    Jeigu jūsų įmonė svarsto apie tai, kaip tapti socialiai atsakinga ar tiesiog norite prisidėti gerais darbais, maloniai kviečiame susisiekti su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo direktore Ramune Gustiene, el. paštu: ramune.gustiene@chamber.lt arba telefonu 8 673 20 205.

     

          

Skip to content