• Naujienos
 • Atveriamas žaliasis koridorius stambiems investiciniams projektams

  Seimas priėmė Investicijų ir Pelno mokesčio įstatymų paketą, kuriuo sukurta nauja priemonė, skirta stambioms vietinio ir užsienio kapitalo investicijoms pritraukti. Įstatymų pakete, dar vadinamame žaliuoju koridoriumi investicijoms, numatytos kur kas greitesnės ir paprastesnės investuotojo įsikūrimo procedūros bei paskatos investuotojus priimančioms savivaldybėms. Tai į regionų vystymą orientuota iniciatyva, kuria siekiama skatinti investicijas visoje Lietuvoje.

  Šių įstatymų pakeitimai yra svarbūs didinant Lietuvos galimybes konkuruoti su kitomis valstybėmis dėl stambių investicijų pritraukimo. Taikant minėtą priemonę bus sukuriamos galimybės Lietuvai sėkmingai konkuruoti su  kitomis valstybėmis dėl investicijų pritraukimo ir išlaikymo ir įgyti papildomą pranašumą – bus galima taikyti ne tik pelno mokesčio paskatą, bet ir sudaryti sąlygas investuotojams pasinaudoti spartesnėmis procedūromis teritorijų planavimo, statybos, žemėtvarkos, migracijos ir kitose srityse.

  Projektai galės būti įgyvendinami bet kuriame Lietuvos regione, todėl ši paskata svarbi skatinant šalies regionų plėtrą. Stambių projektų įgyvendinimas turi reikšmingą poveikį šalies ekonomikai – sumokami mokesčiai, perkamos vietinių tiekėjų paslaugos, prekės ir paslaugos, sukuriamos aukštos pridėtinės vertės darbo vietos. Stambūs projektai didina produktyvumo lygį ir kuria aukštesnės pridėtinės vertės produktus, taip skatindami ekonomikos pažangą.

  Žaliojo koridoriaus investicijoms įstatymų paketas apima: Investicijų įstatymo, Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties, Teritorijų planavimo įstatymo, Užimtumo įstatymo, Žemės įstatymo, Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo ir Pelno mokesčio įstatymo pakeitimus.

  Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija.

Skip to content