• Naujienos
 • Atnaujintas priemonės „Kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo garantijos“ kvietimas teikti paraiškas

  Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verso garantijos“ (INVEGA) atnaujino kvietimą teikti paraiškas dėl priemonės „Kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo garantijos“ finansavimo. Atnaujinus kvietimą, draudimo įmonės ir finansų įstaigos, norinčios gauti valstybės garantijas už kelionių organizatorių įsipareigojimų vykdymą, paraiškas INVEGAI galės teikti iki 2022 m. birželio 30 d. 23 val. 59 min.  

  „Besitęsianti pandemija vis dar kelia itin daug klausimų dėl kelionių organizavimo. Šiuo metu matome, kad valstybės garantijos vis dar yra itin aktualios tiek kelionių sektoriaus, tiek draudimo įmonių atstovams. Pasinaudojus priemonės siūlomomis galimybėmis, organizuoti keliones ir toliau bus galima apsidraudus ir jaučiantis saugiai“, – sako INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus projektų vadovė Milda Kutraitė.

  Priemonė „Kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo garantijos“ skirta padėti labai mažoms, mažoms, vidutinėms ir didelėms įmonėms bei verslininkams, turintiems galiojantį kelionių organizatoriaus pažymėjimą, gauti iš draudimo įmonių ar finansų įstaigų privalomų prievolių įvykdymo užtikrinimo draudimą. Pasinaudojus priemone, prašymą INVEGAI dėl kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo pateikusi draudimo įmonė ar finansų institucija gali gauti iki 1,8 mln. eurų garantiją. Ši INVEGOS garantija užtikrina, kad įvykus nesėkmingam atvejui, valstybė kartu su draudimo įmone ar finansų įstaiga pasidalys rizika dėl kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo užtikrinimo.

  Pasak M. Kutraitės, INVEGOS suteiktas prievolių įvykdymo užtikrinimas naudingas ir kelionių organizatoriams, nes dalijantis rizika su valstybe, draudimo ar finansų įstaigos gali suteikti ilgesnį draudimo galiojimo terminą, padidinti kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo užtikrinimo priemonės sumą, sumažinti ar net panaikinti draudimo įmonės ar finansų įstaigos prašomas užtikrinimo priemones. Iš viso INVEGA jau garantavo už 89 paraiškas, kuriomis padengė 5,38 mln. eurų kelionių organizatorių įsipareigojimų.

  Šiuo metu kelionių organizatoriai dėl prievolių įvykdymo užtikrinimo draudimo gali kreiptis į sutartis su INVEGA pasirašiusias 6 draudimo bendroves arba finansų įstaigas: banką „Luminor“, ADB „Gjensidige“, AB „Lietuvos draudimą“, ADB „Compensa Vienna Insurance Group“, AAS „BTA Baltic Insurance Company“ ir „ERGO Insurance SE“ filialus Lietuvoje.

  Detalią informaciją apie kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo garantijas galima rasti adresu https://invega.lt/verslui/visos-priemones/25/kelioniu-organizatoriu-prievoliu-ivykdymo-uztikrinimo-garantijos-88

  UAB “Investicijų ir verslo garantijos” (INVEGA) informacija

Skip to content