• Apskritojo stalo diskusijoje apie darbuotojų iš trečiųjų šalių įdarbinimą Lietuvos įmonėse

  Užsieniečių iš trečiųjų šalių įdarbinimas yra vienas aktualiausių klausimų augančioms įmonėms, todėl renginys šia tema organizuotas jau ketvirtą kartą. Per pastaruosius metus šiems klausimams aptarti ir pasiūlymams teikti Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir juose veikiantis Enterprise Europe Network organizavo forumus ir apskritojo stalo diskusijas su valdžios institucijų ir verslo atstovais, teikė pasiūlymus dėl užsieniečių įdarbinimo proceso lengvinimo LR Prezidentūrai, Vidaus reikalų, Ekonomikos ir inovacijų ministerijoms, Seimo Migracijos komisijai. Kalbėta apie tai ir susitikimuose su Seimo nariais.

  Vienas pagrindinių šios diskusijos tikslų – supažindinti verslo atstovus su įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimais ir projektais, naujomis priemonėmis: Migris sistema, skambučių centru, aptarti užsieniečių įdarbinimo problematiką ir teikti pasiūlymus dėl įdarbinimo proceso lengvinimo.

  Diskusijoje dalyvavo valstybės institucijų (LR Vidaus reikalų ministerijos, Migracijos departamento, Užimtumo tarybos, Sodros, Valstybinės darbo inspekcijos) ir verslo atstovai.

  Vidaus reikalų ministerijos Migracijos politikos grupės patarėja Danutė Petrauskienė pristatė ir pakomentavo 2019 m. Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties” pakeitimus. Diskusijoje tai pat dalyvavo ir į verslo atstovų klausimus atsakė Vidaus reikalų ministerijos Migracijos politikos grupės patarėja Rūta Jasulaitienė.

  Migracijos departamento prie LR VRM Imigracijos skyriaus vedėja Jolita Gestautaitė pristatė atnaujintas Užsieniečių iš trečiųjų šalių įdarbinimo Lietuvoje procedūras bei pristatė kitas Migracijos departamento naujoves, įdiegtas siekiant palengvinti užsieniečių įdarbinimo procedūras Lietuvos darbdaviams.

  Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyriaus Klientų aptarnavimo skyriaus vedėja Džilda Dudonienė kalbėjo apie pasikeitimus ir darbdavių įsipareigojimus susijusius su Pranešimų apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius teikimu Sodrai.

  Apie Užimtumo tarnybos prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos procedūras ir išduodamus dokumentus įdarbinant asmenis iš trečiųjų šalių papasakojo Užimtumo tarnybos trečiųjų šalių piliečių įdarbinimo koordinatorė Honorata Masalskienė, o Valstybinės darbo inspekcijos prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Kauno skyriaus vedėjas ir vyriausiasis darbo inspektorius Adas Baliukevičius pristatė Darbo inspekcijos vykdomą įdarbintų užsieniečių darbo kontrolę.

  Kad tema yra svarbi ir itin aktuali verslui atskleidė ir kylantys klausimai, į kuriuos atsakymų buvo ieškoma diskusijos metu. Apskritojo stalo diskusijoje dalyvavusių institucijų atstovų pranešimus rasite prisegtus apačioje.

  Jeigu turite aktualių klausimų, susijusių su darbuotojų iš trečiųjų šalių įdarbinimu Lietuvos įmonėse, kviečiame rašyti juos Verslo atstovavimo skyriaus vadovei Daivai Vyšniauskienei el. paštu daiva.vysniauskiene@chamber.lt

   

  Diskusijos pranešimai:

  2019 m. Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties” pakeitimai

  Užsieniečių iš trečiųjų šalių įdarbinimas Lietuvoje atnaujintos procedūros

  Pranešimas apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius

  Užimtumo tarnybos procedūros įdarbinant asmenis iš trečiųjų šalių

  Užsieniečių darbo kontrolė

Skip to content