• Naujienos
 • Apklausos rezultatai nedžiugina: reali pagalba įmonių dar nepasiekia

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai praėjusią savaitę kreipėsi į rūmų narius ir kvietė pasidalinti dabartine jų situacija. Nuolat perduodame narių pasiūlymus ir pastebėjimus bei siekiame, kad verslo balsas būtų išgirstas, o į verslo poreikius – atsižvelgta.

  Apklausoje dalyvavo 31 įmonė. 4 iš jų tiesiogiai nukentėjo nuo COVID-19, kai veiklos negalima buvo vykdyti dėl paskelbto karantino (LR Vyriausybės nutarimas Nr. 207). Kitos apklausoje dalyvavusios įmonės veiklą galėjo vykdyti, bet verslas buvo ribojamas ir įtakojamas išorinių veiksnių, susijusių su COVID-19.

  Didžioji dalis įmonių kreipėsi į valstybės institucijas pagalbos dėl prastovų kompensavimo, priemonių likvidumui užtikrinti ir dėl VMI bei Sodros mokesčių atidėjimo.

  Įmonės kreipiasi į INVEGĄ dėl likvidumo palaikymo priemonių, tačiau kol kas joms nepavyko pasinaudoti priemonėmis. Ypatingai sudėtinga situacija, kai įmonės negali pasinaudoti priemonėmis, dėl to, kad tik nuo šių metų įmonė atitinka SVV statusą. Pagal reikalavimus turi būti SVV įmonė mažiausiai 2 metus per paskutinius 3 metus. Savo produkciją eksportuojančioms įmonėms nepalanki ir sąskaitų apmokėjimo priemonė, nes ji taikyta tik Lietuvos įmonių sąskaitų apmokėjimui.

  Įmonės pastebi, kad Vyriausybės nuomonės dažnai kinta, to pasekoje nuolat keičiasi ir neretai pavėluotai yra priimami teisės aktai. Komunikacija yra daug žadanti, tačiau labai paini. Spendimai priimami lėtai, be to pasigendama grįžtamojo ryšio. Deja, bet pasitvirtino Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nuogąstavimas dėl pernelyg didelio biurokratizmo ruošiant ir teikiant dokumentus paramai gauti. Nors informacijos srautas didelis, įmonėms stinga aiškumo, konkretumo ir spartesnio paramos gavimo.

  Iš apklausos atsakymų pastebime, kad, deja, reali pagalba įmonių dar nepasiekia. Įmonėms pavyko atidėti mokesčius, kelios įmonės gavo kompensaciją už prastovas, tačiau didžioji dalis dar laukia ne tik paramos, bet ir atsakymų.

  Stengiamės tinkamai atliepti Jūsų nuomonę, todėl nuolat kviečiame teikti aiškiai išdėstytas problemas, pasiūlymus – prašomus sprendimus, kurie padėtų verslui ir Lietuvos ekonomikai šiuo sudėtingu laikotarpiu: el. paštu: daiva.vysniauskiene@chamber.lt

Skip to content