• Naujienos
 • Aktualu verslui, norinčiam apsaugoti savo intelektinę nuosavybę

  Vienas iš būdų padidinti savo konkurencingumą rinkoje – tinkamai apsaugoti savo kūrybinį potencialą ir išskirtinumą, t.y. savo intelektinę nuosavybę.

  Europos Sąjungos intelektinės nuosavybė tarnyba (ESINT) drauge su Valstybiniu patentų biuru (VPB) toliau tęsia projektą, skirtą kompensuoti dalį MVĮ patirtų intelektinės nuosavybės (IN) apsaugos išlaidų. Lietuvos MVĮ aktyviai naudojasi šia priemone, tačiau daliai MVĮ vis dar kyla klausimų – kaip ir kodėl turiu registruoti savo intelektinę nuosavybę ir, kiek tai kainuos?

  Birželio 4 d. 10.30 val. organizuojamas trumpas nuotolinis seminaras – VPB, ESINT atstovai ir advokatė aptars kaip tinkamai valdyti savo intelektinės nuosavybės objektus ir kokios galimos kompensacijos jų apsaugai. Registracija į renginį: https://bit.ly/3hDCqsc

   

   

   

   

   

  Primename, kad Valstybinis patentų biuras informavo apie galimybę gauti finansinę kompensaciją mažoms ir vidutinėms įmonėms, norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę – galimybė susigrąžinti 50 proc. prekių ženklo ar dizaino registracijos mokesčio ir/ar susigrąžinti 75 proc. išlaidų nuo konsultacijos dėl intelektinės nuosavybės apsaugos objektų.

  Kiekvienas verslas, kurdamas prekes ar paslaugas, savo verslo procesuose sukuria daugiau ar mažiau IN objektų – kviečiame juos tinkamai apsaugoti ir pasinaudoti dalies išlaidų kompensavimo galimybe.

  2021 m. gegužės 1 d. startuoja jau trečiasis projekto verslui “SME Fund” etapas, kai galima kreiptis su prašymu skirti kompensaciją už sumokėtą prekių ženklo ir/ar dizaino registracijos mokestį ir/ar už intelektinės nuosavybės išankstinio įvertinimo (IP Scan) paslaugą.

  Prašymus galima teikti iki gegužės 31 d.

  Vėlesni etapai liepos 1 – 31d. ir rugsėjo 1 – 31d.

  Prieš teikdami prašymą apsvarstykite, kuria iš paslaugų norėsite pasinaudoti:

  1. 1 paslauga – kompensacija prekių ženklo ar dizaino registracijos mokesčiui (50 proc);
  2. 2 paslauga – turimos intelektinės nuosavybės išankstinio įvertinimo (IP Scan) paslaugos mokesčio kompensacija (75 proc).Prieš pradėdami pildyti prašymą pasiruoškite šiuos dokumentus:
  • VMI išduoto dokumento, jog esate mokesčių mokėtojas;
  • banko pažymos, patvirtinančios apie turimą sąskaitą (kompensacijos grąžinimui).

  SVARBU: sulaukite teigiamo sprendimo dėl kompensacijos ir tik tuomet, per 30 dienų terminą,  kreipkitės dėl 1 paslaugos ir/ar 2 paslaugos.

  Dėl papildomos informacijos ar kilus klausimams, galite kreiptis į Valstybinį patentų biurą mviprojektas@vpb.gov.lt arba į ESINT – info@euipo.europa.eu

  Plačiau apie projektą: https://vpb.lrv.lt/lt/aktualu/islaidu-in-objektu-apsaugai-kompensavimas

  Valstybinio patentų biuro informacija

Skip to content