• Naujienos
 • Aktuali žinia viešbučiams, restoranams, kelionių agentūroms

  2020 m. gegužės 6 d. LR Vyriausybės pasitarime buvo papildytas Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planas. Su papildyta nauja redakcija galima susipažinti posėdžio protokole.

  Šiame plane numatytos priemonės dėl turizmo sektoriaus likvidumo išsaugojimo ir skatinimo. Plačiau Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacijoje http://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/pristatytos-priemones-turizmo-sektoriaus-likvidumui-uztikrinti-ir-veiklai-skatinti

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius gegužės 8 d. dalyvavo LR Seimo ekonomikos ir komiteto nuotoliniame posėdyje, kuriame prie kitų aktualių verslui temų atkreipė dėmesį į turizmo sektorių: nepakankamą priemonių paketą, kuravimą Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje, ypatingą kitų ES šalių skiriamą požiūrį turizmui, EK skiriamas lėšas.

   

  Kviečiame susipažinti su šiomis priemonėmis ir pateikti konkrečius pasiūlymus, pastabas dėl pagalbos šiam sektoriui el. paštu: daiva.vysniauskiene@chamber.lt, 8687 36240 iki gegužės 14 d. Jūsų apibendrintus pasiūlymus per Lietuvos PPA rūmų asociaciją pateiksime valdžios atstovams darbo grupėse Vyriausybėje ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje.

  Esame dėkingi Jums už bendradarbiavimą.

   

  Tikslas Priemonės Priemonės įgyvendinimo veiksmai Atsakinga institucija Priemonės įsigaliojimo data Suma Šaltinis
  3. Padėti verslui išsaugoti likvidumą 11. Turizmo sektoriaus likvidumo užtikrinimas:

  11.1. Suteikti  beprocentę paskolą turizmo paslaugų teikėjams atsiskaityti su atsisakiusiaisiais  kelionių kuponų.

  11.2. Kompensuoti Lietuvos Respublikos kelionių organizatoriams už turistų pargabenimą iš užsienio valstybių po nepaprastosios situacijos paskelbimo.

  Vyriausybės sprendimas Ekonomikos ir inovacijų ministerija 31 mln. eurų Valstybės biudžetas

   

  4. Skatinti ekonomiką 9. Įgyvendinti priemones, skirtas turizmo sektoriui skatinti po COVID-19 – sukuriant rinkodaros priemones ir skatinti atskiromis priemonėmis:

  9.1. Sukurti atostogų kuponų sistemą Lietuvos Respublikoje dirbantiems medikams.

  9.2. Skatinti turizmo sektoriaus transformaciją, plėtojant kvalifikavimąsi, perkvalifikavimą ir skaitmeninimą per priemonę „E-verslo modelis“.

  9.3. Taikyti inovacijas ir kurti naujas turizmo paslaugas per priemonę „Inovaciniai čekiai“.

  9.4. Sukurti kelionių garantijų fondą (arba tik fondo modelį).

  9.5. Paspartinti Sporto rūmų rekonstrukciją į Nacionalinį kongresų centrą.

  Vyriausybės sprendimas Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Finansų ministerija 14 mln. eurų Valstybės biudžetas, jei nebūtų gautos ES lėšos

   

   

Skip to content