• Aktuali informacija užsieniečius įdarbinančioms įmonėms

  Nuo šio rugsėjo darbdaviams, įdarbinantiems darbuotojus iš trečiųjų šalių, pagal Užsieniečių teisinės padėties įstatymą atsiranda prievolė pateikti „Sodrai“ duomenis apie Lietuvoje įdarbintus užsieniečius. Taip pat, numatyta prievolė teikti informaciją apie komandiruojamus užsieniečius bei Europos Sąjungos valstybių narių piliečius.

  Draudėjai nustatytos formos pažymas apie įdarbintus užsieniečius galės teikti „Sodros“ Draudėjo paskyroje (EDAS), o „Sodra“ aktualius duomenis pateiks kitoms institucijoms – Užimtumo tarnybai bei Valstybinei darbo inspekcijai, kad šios galėtų vykdyti savo funkcijas.

  „Sodros“, Valstybinės darbo inspekcijos ir Užimtumo tarnybos bendras Informacijos apie įdarbintą užsienietį Lietuvos Respublikoje pateikimo tvarkos aprašas ir Pranešimo apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius (LDU) forma jau parengti, tačiau kol kas techninių galimybių šias formas pateikti per „Sodros“ Draudėjo paskyrą (EDAS) nėra. Jos bus sukurtos iki lapkričio mėnesio, todėl informacijai apie užsieniečius už laikotarpį nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. iki 2019 m. spalio 31 d. pateikti darbdaviams bus nustatytas atskiras terminas. Apie tai draudėjai bus atskirai informuoti žinutėmis per „Sodros“ Draudėjo paskyrą (EDAS).

  Jeigu turite klausimų, galite susisiekti su „Sodros“ konsultantais telefonu 1883.

  Parengta pagal Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją.

   

   

   

   

   

   

   

   

Skip to content