• Naujienos
 • ACCESS: Intelektinė nuosavybė

  Jei jums priklauso teisės į intelektinę nuosavybę, turite žinoti, kaip ją valdyti ir apsaugoti. Sužinokite, kokia  yra intelektinės nuosavybės apsaugos nauda, kokių rūšių apsauga galima naudotis ir kokios tvarkos reikia  laikytis. 

  Intelektinės nuosavybės teisės

  Apsaugoti intelektinę nuosavybę naudinga dėl kelių priežasčių: 

  • jei apsaugote savo išradimą, pavyzdžiui, naują gaminį, tik jūs turite teisę jį naudoti arba  atgaminti. Niekas kitas negali jo kopijuoti arba atgaminti be jūsų leidimo
  • Kai apsaugote savo išradimą, užtikrinama gaminio kokybė ir yra aiški jo kilmė. Tai gali būti  naudinga jūsų įmonei, nes klientai gali pageidauti pirkti griežčiau tikrinamus gaminius  (kontroliuojamas prekes). 
  • Pinigų galite užsidirbti intelektine nuosavybe naudodamiesi ne tik tiesiogiai, bet ir netiesiogiai – pagal licencines sutartis, t. y. galite suteikti kitai įmonei licenciją tam tikrą laiką naudotis jūsų  intelektinės nuosavybės teisėmis apsaugotu objektu. 
  • Kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, autorių teisių ir neregistruotojo dizaino atvejais, intelektinė  nuosavybė apsaugoma automatiškai, nereikia atlikti jokių formalumų.
  • Dėl patento arba prekės ženklo gali padidėti jūsų gaminio rinkos vertė, o jūsų įmonei bus lengviau rasti investuotojų arba kitų galimybių gauti finansavimą. 

  Daugiau informacijos apie intelektinę nuosavybę, individualizuotą paramą ir prekės ženklo registraciją rasite Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (EUIPO) skaitmeniniame biure

   

   

  Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo INTERREG V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas „Paramos verslui sistemos akceleravimas (ACCESS)“ (angl. “Acceleration of business support ecosystem” projekto Nr. LT-PL-4R-301)

Skip to content