• Naujienos
 • 58 įmonės galės įgyvendinti inovatyvius dizaino sprendimus

  Į inovatyvius gaminių ir paslaugų dizaino sprendimus investuojančiam verslui Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskirstė  1,4 mln. eurų pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Dizainas LT“. Šios lėšos negrąžinamosios subsidijos būdu paskirstytos 58  labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms.

  Pasak ekonomikos ir inovacijų viceministrės Jekaterinos Rojakos, ši priemonė sulaukė didžiulio verslo susidomėjimo: paskelbus antrą priemonės kvietimą, buvo sulaukta 195 paraiškų, kuriomis prašyta 4,6 mln. Eur ES investicijų. Iš viso teigiamai įvertintos 154 įmonių paraiškos, kurių prašoma finansavimo suma siekia 3,5 mln. Eur. 96 įmonės įtrauktos į rezervinį sąrašą.

  Pagal šią priemonę pareiškėjai galėjo prašyti ES finansavimo gaminių bei teikiamų paslaugų dizainui kurti ar diegti. Šio kvietimo naujovė – galimybė finansuoti ne tik naujo gaminio, paslaugos dizaino vizualizacijos arba eskizo sukūrimą, bet ir realizuoti dizaino idėją, atliekant pavyzdžio gamybą.

  Įgyvendindamos projektus įmonės planuoja sukurti pavyzdinį odontologinių biometrinių duomenų registratorių, pavyzdinius modulinius vaikų žaislus, modulinius baldus gyvūnams ir kt. Dizaino sprendimai bus kuriami tokiems gaminiams, kaip dirbtiniais neuronų tinklais grįstas kelionių vadovas, retrogaražas ir baseinas jūriniame konteineryje bei kt.

  Pagal priemonę „Dizainas LT“ finansuojamos netechnologinių inovacijų – originalių gaminių (paslaugų) dizaino sprendimų – kūrimas ar diegimas, skirtas serijinei arba masinei gamybai ar masiniam paslaugų teikimui. Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma yra 30 tūkst. eurų, mažiausia – 3 tūkst. eurų.

  Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Skip to content