• Konferencija „Finansų ir apskaitos pokyčiai: naujas požiūris“


  Švenčia 10 metų!

  Data: 2020 m. kovo mėn. 5 d.

  Laikas: 10-16 val.

  Vieta: BLC Verslo centras, salė Elipsė, K. Donelaičio g. 62, Kaunas

  Moderatorius:                                     

  Marius Dubnikovas – Ekonomistas, finansų analitikas. Turi 20 metų darbo patirtį finansų sektoriuje Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje dirbant finansinio tarpininkavimo, bankininkystės ir draudimo srityse. Daugiau nei 10 metų dėsto universitetuose įmonių finansus. Šiuo metu dirba gyvybės draudimo bendrovėje “Compensa life” verslo plėtros vadovu bei Vilniaus universitete eina  docento pareigas. Aktyviai dalyvauja viešose diskusijose finansų, ekonomikos ir mokesčių srityse.

  Konferencijos tikslas:

  Aptarti apskaitos procesų ir finansų sektoriaus modernėjimo iššūkius, naujus finansų valdymo modelius, kibernetinio saugumo rizikas, išmaniojo mokesčio administravimo galimybes bei kitas aktualijas vykstant globaliai inovatyvios finansų industrijos plėtrai.

  Kviečiame išgirsti naują požiūrį bei dalintis įžvalgomis ir idėjomis!

   

  Programa:

  10:00 10:30Pasitikimo kava

  10:30 11:00Sveikinimo žodis:

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentė, Kauno Finansininkų klubo vadovė Vaida Butkuvienė.

  Pranešimai:

  11:00 –11:30 – Lietuvos ekonomika 2020: perspektyvos, pavojai ir progos

  Pasaulio ir ES ekonomikos tendencijos: įtampos – aukštyn, augimo lūkesčiai – žemyn.  Kaip neapibrėžtumų aplinkoje jaučiasi Lietuvos ekonomika:  Ūkio temperatūra šiandien. Ateities prognozės ir rizikos veiksniai. Ilgalaikiai ir struktūriniai iššūkiai. Išbandymų metas verslui: iššūkis yra  šansas?

  Vitas Vasiliauskas,

  Lietuvos banko valdybos pirmininkas  

  11:30 – 11:50 – Apskaitos reguliavimo pokyčiai: griežtinti negalima liberalizuoti

  Atsižvelgdama į kintančią technologinę aplinką ir dėl to kintančius procesus, Finansų ministerija siūlo keisti teisinį apskaitos reguliavimą. Ką šiandien apima apskaitos funkcija? Kaip keičiasi apskaitos dokumentai, registrai, jų saugojimas? Kur prasideda ir baigiasi apskaitos organizavimas, tvarkymas? Ar reikia riboti profesiją? Nauji pasiūlymai netrukus bus pateikti Buhalterinės apskaitos įstatymo pakeitimo projekte.

  Ingrida Muckutė,

  LR Finansų ministerijos Atskaitomybės, audito, turto vertinimo ir nemokumo poltikos departamento direktorė

  11:50 – 12:10 – Tikslas: išmanus mokesčių administravimas. Ko trūksta iki pilnos laimės?

  Įsibėgėjusi skaitmenizacija palietė daugelį gyvenimo sričių, taip pat ir mokesčių. Administratoriaus santykiai su klientais kasdien vis didesne apimtimi yra perkeliami į elektroninę erdvę ir ateityje procesas nestos. Tikslas: išmanus mokesčių administravimas, kur maksimaliai taupomas klientų laikas, teisingas mokesčių apskaičiavimas ir sumokėjimas yra paprastas, o administravimui skirti kaštai minimalūs. Dalis priemonių šiam tikslui pasiekti jau įgyvendintos, kita dalis – dar pakeliui. Ko reikia tikėtis? Kaip įgyvendinami IT sprendimai pakeis dabartinius ryšius tarp VMI ir kliento?

  Eglė Ramanauskienė,

  Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR Finansų ministerijos  

  Kontrolės departamento direktorė, iMAS projekto vadovė

  12:10 12:30Kibernetinio saugumo būklė Lietuvoje ir grėsmės finansams

  Lietuva būdama tarp lyderių pasaulyje pagal moderniausią ryšio technologiją su aukščiausia greitaveika,  turi susitvarkyti su kita medalio puse, t. y. augančiu kibernetinių atakų skaičiumi. Dr. Ryčio Rainio pranešimas apžvelgs faktinę kibernetinio saugumo situaciją šalies mastu, pateiks naujausią incidentų statistiką bei apibendrins kokio tipo atakos kelia rizikas finansams.

  Dr. Rytis Rainys,

  Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius

  12:30 13:00Panelinė diskusija.

  13:00 13:30Pertrauka.

  Pranešimai:

  13:30 – 13:50Naujieji susijusių asmenų sandorių kainodaros dokumentavimo reikalavimai – ko iš tiesų reikia bijoti.

  Nuo 2019 m. Lietuvoje įsigaliojo nauji sandorių tarp susijusių asmenų kainodaros dokumentavimo reikalavimai. Tai didelė papildoma administracinė našta Lietuvos verslui. Tačiau su tuo susijusios ir papildomos galimybės.

  Donatas Kapitanovas,

  Profesinių paslaugų įmonės „Ernst & Young “ (EY) vyresnysis darbo grupės vadovas. Ilgametė patirtis tarptautinių sandorių apmokestinimo srityje bei sandorių kainodaros nustatyme bei dokumentavime.

  13:50 14:10Finansai 4.0 ir Žmogus ∞ . Iššūkiai peržengti ribas.

  Nuolatinė aplinkos kaita turi būti suprantama kaip nesibaigiantis iššūkis mums tobulėti. Ką reiškia tobulėti dabartinės 4-osios Pramonės revoliucijos aplinkoje, girdime dažnai, tam ruošiamės ieškodami, dažniausiai, technologinių sprendinių. Terminas Finansai 4.0 ir su tuo susiję procesai – ne išimtis, tačiau būtina diskutuoti, kaip mes, jau dirbantys rinkoje, prisitaikysime, o taip pat, kaip ir prie ko (ne)prisitaikys ateinanti naujoji karta? Kokių dar „revoliucijų“ galime tikėtis, ką akcentuosime ir kaip bandysime paruošti ateities iššūkiams finansų profesionalus – nesibaigianti diskusija, pasitinkant ateitį.

  Rytis Krušinskas,

  Kauno Technologijos Universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto Finansų profesorius, KTU Senato Pirmininkas. Pedagoginį ir tiriamąjį darbą dirba nuo 2001 m. Pagrindinės specializacijos tematikos: įmonės finansų valdymo planavimas ir modeliavimas, investicijų efektyvumo ir rizikos vertinimas. Įvairių pokyčių bei plėtros projektų rengimo ir įgyvendinimo komandų narys viešajame ir privačiame sektoriuje.

   14:10 – 14:30 – Novatoriškų (alternatyvių) finansų priemonių teisinis reguliavimas ir susiję ginčai. Į ką turi atkreipti dėmesį verslas?

  Pranešime bus aptariamos su finansų priemonėmis susijusių ginčų tendencijos Lietuvoje ir pasaulyje ir šių priemonių teisinis reglamentavimas. Taip pat bus keliami klausimai apie tai, kaip minėtos finansinės priemonės reguliuojamos ir kaip saugiai jomis naudotis, jei teisinis reguliavimas atsilieka arba jo apskritai nėra.  

   Kęstutis Baranauskas,

  Magnusson advokatų profesinės bendrijos finansų teisės grupės vadovas. Ilgametė patirtis atstovaujant klientams mokestiniuose ir komerciniuose ginčuose bei sudarant įvairius sandorius. Tarptautinių teisės žinynų („The Legal 500“) rekomenduojamas kaip bankininkystės, finansų ir kapitalo rinkų ekspertas Lietuvoje.

   Giedrė Liepinienė,

   Magnusson advokatų profesinės bendrijos advokatė. Specializuojasi komercinės teisės bei finansų ir bankininkystės teisės srityse. Savo teisinėje  praktikoje yra sukaupusi didelę patirtį atstovaudama bei patardama Lietuvos ir užsienio klientams įvairiais finansų, komercinės teisės klausimais.

  14:30 – 14:50 Panelinė diskusija.

  14:50 – 15:40 – Interaktyvus pasirodymas „Mokslo šturmas“

  Renginys nemokamas

  Registracija renginio svetainėje:

  https://finansukonferencija.eventon.lt/

  Loading Map....

  Data: 2020-03-05, nuo 10:00 iki 16:00

  Vieta: BLC Verslo centras (salė Elipsė), K. Donelaičio g. 62, Kaunas


Skip to content