• Naujienos
  • Verslo bendruomenės ir kandidatų į LR Seimą susitikimas Jonavoje

    Artėjant Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo verslo bendruomenė surengė diskusiją su kandidatais, spalio 13-ąją sieksiančiais parlamentaro mandato Jonavos vienmandatėje apygardoje. Susitikimo metu aptarta verslo situacija, laukiami iššūkiai bei priemonės, kurios skatintų konkurenciją ir verslo augimą.

    Nors iki Seimo rinkimų liko tik kelios savaitės, tačiau rinkimų kampanijos aktyvesnių požymių nematyti. Tad rugsėjo 16 dieną Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo surengtas susitikimas praskleidė šydą ir leido iš arčiau susipažinti su kandidatais į Seimą.

    Kandidatų sąrašas

    Spalio 13-ąją Jonavos vienmandatėje apygardoje dėl parlamentaro mandato varžysis šeši asmenys, atstovaujantys skirtingoms politinėms jėgoms.

    Socialdemokratų partija iškėlė dabartinio Seimo nario Eugenijaus Sabučio kandidatūrą.

    Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai tikisi Justino Rizgelio, einančio Vyriausybės kanclerės patarėjo pareigas, pergalės rinkimuose.

    Dėl parlamentaro mandato varžysis teisininkas, advokatas, Darbo partijos kandidatas Vitalijus Jaroščenka.

    Rinkėjų palankumo tikisi Lietuvos liberalų sąjūdžio kandidatė Jurgita Pašvenskė,  dirbanti projektų vadove privačiame sektoriuje.

    Sėkmę išmėgins Mindaugas Stanišauskas, atstovaujantis Regionų partijai. Buvęs bendrovės „Jonavos paslaugos“ darbuotojas šiuo metu dirba viename Kauno vaikų darželyje direktoriaus pavaduotoju.

    Kandidatų sąraše – Renata Sorakienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Jonavos rajono skyriaus pirmininkė, VšĮ Jonavos ligoninės darbuotojų saugos ir sveikatos specialistė.

    Bendradarbiavimo svarba

    Prieš pateikiant klausimus politinių jėgų iškeltiems atstovams, KPPAR Jonavos filialo tarybos pirmininkas Alfonsas Meškauskas padėkojo kandidatams, radusiems laiko ateiti ir susitikti su Jonavos verslo bendruomene. „Šiandien Jūsų išsakytas  mintis apie būsimą veiklą Seime perduosime savo kolektyvų nariams, kad galėtų išsirinkti tą, kurio idėjos jiems yra priimtiniausios, sprendžiant verslo pasaulyje iškylančias problemas“, – sakė A. Meškauskas.

    Pasak jo, tiek pandemija, tiek karas Ukrainoje sujaukė verslo aplinką – išaugo kainos, ypač eksporto rinkose. „Lietuvoje, kalbant apie bendrąjį vidaus produktą, kurį mes sukuriame, prekių ir paslaugų eksportassudaro apie 80–85 proc. Jeigu eksportas susitrauks, tai gyvenimas nepagerės. Tad jau dabar reikia galvoti, kaip sušvelninti šias problemas. Pandemijos metu Vyriausybė sugebėjo suvaldyti kilusį chaosą, todėl bankrutavo nedaug verslo objektų. Užtat šiandien, palyginti su Latvija ir Estija, Lietuva užima gana aukštą vietą. Labai svarbu, kad naujasis Seimas nepadarytų klaidų. Nuo išrinktų Seimo narių priklauso visų mūsų ateitis ateinančius ketverius metus. Gyvename įtemptą laikotarpį, esame sudėtingoje geopolitinėje situacijoje, todėl labai svarbus valdžios ir verslo bendruomenės bendradarbiavimas bei abipusis supratimas. Norėtume, kad tas, kuris bus išrinktas į Parlamentą, žinotų mūsų problemas, suprastų verslininkų lūkesčius ir padėtų įveikti pasitaikančius sunkumus“, – kalbėjo Jonavos filialo Tarybos pirmininkas.

    Aptartos įvairios temos

    Susitikimo vedėja,KPPAR Jonavos filialo direktorė Dalia Sinkevičienėragino kandidatus diskutuoti drąsiai ir atvirai.Iš anksto visi buvo gavę klausimą apie kandidatavimo motyvus, pagrindines programos tezes, susijusias su verslo plėtra Jonavos rajone,  pirmuosius darbus, jei taps Seimo nariu.

    Vieni savo pasirinkimą siejo su meile Lietuvai, noru dayvauti Jonavos plėtroje, netrukdyti, bet pagelbėti verslui, padėti spręsti socialinius klausimus, skatinti eksportą ir t. t.

    Pasidalyta mintimisapie mokesčių reformą, jos reikalingumą ir svarbą. Ne visi kandidatai, siūlantys įvairias socialines problemas spręsti didinant tam tikrų sričių finansavimą ar mažinant mokesčius rinkos dalyviams, drįso pasakyti, iš kur gautų tam tikslui lėšų.

    Itin daug dėmesio sulaukė darbuotojų trūkumo bei užimtumo problemų sprendimas, nedarbo situacija Jonavoje, kiekvieno kandidato požiūris į darbo nerandančius ar dirbti nenorinčius asmenis. Kandidatai sutarė, jog nedarbas yra kompleksinė programa, susijusi tiek su socialiniais (socialinė atskirtis,  nepasitikėjimas savo jėgomis, smurtas artimoje aplinkoje),tiek su ekonominiais (prarasti įgūdžiai, skolos), tiek su sveikatos (fizinės ir psichologinės) problemomis, tad jų sprendimas reikalauja visapusiško ir koordinuoto požiūrio, apimančio tiek socialinę paramą, tiek darbo rinkos integracijos programas, finansinės pagalbos sistemas, taip pat psichologinę ir medicininę pagalbą, kad ilgalaikiai bedarbiai galėtų sėkmingai sugrįžti į visuomenės gyvenimą bei darbo rinką.

    Kalbėta ir apie naujų darbo vietų kūrimą bei jaunimo pritraukimą į regionus, ką daryti, kad jauni žmonės liktų Jonavoje ir t. t. Kandidatai pasidalijo mintimis apie įtraukiojo ugdymo problemas, jų nuomone, švietimo srityje yra labai daug neišanalizuotų dalykų, kuriuos būtina spręsti.

    Iš šešių kandidatų keturi rinkimuose dalyvauja pirmą kartą. Keli jų pabrėžė, kad tapę Seimo nariais vadovautųsi ne partijos nurodymais, bet pirmiausia įsiklausytų į savo vidinį balsą.

    Savo nuomonėmis pasidalijo verslo atstovai Virginjus Vizbaras, Kęstutis Macionis, Lina Astrauskė, Laima Diržiuvienė ir kiti.

    Susitikimo iniciatoriai, KPPAR Jonavos filialo vardu, padėkojo Jonavos verslo bendruomenei ir kandidatams į LR Seimą už konstruktyvią diskusiją ir palinkėjo sėkmingų rinkimų.

    KPPAR Jonavos filialas jungia 60 narių Jonavoje. Rūmai vienija per 930 įvairiuose sektoriuose Kauno ir Marijampolės apskrityse veikiančių įmonių.

    Irena BŪTĖNAITĖ

Skip to content