Rugsėjo 28 d. Kaišiadoryse įvyko pirmasis Rūmų iniciatyva surengtas forumas „Verslo ir valdžios partnerystė: stipresnė savivalda, geresnis gyvenimas“.
Renginyje dalyvavo Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Romualdas Urmilevičius, administracijos direktorius Vytautas Streikauskas, kiti Savivaldybės vadovai ir specialistai. Verslui atstovavo beveik trys dešimtys Kaišiadoryse veikiančių įmonių vadovų.
„Mūsų gyvenimo kokybė priklauso nuo daugelio aspektų. Tačiau forume kalbėkime apie tuos, kuriuos galime įtakoti patys. Kas bus ta varomoji jėga, kuri neapsiribos kaltinimais valdžiai, bet sugebės susitelkti ir kalbėtis su valdžia konstruktyviai? Iš to naudos turės ir verslas, ir valdžia, nes valdymo kokybė tokiu atveju būtų geresnė. Verslo sluoksniuose valdžia gali rasti kompetencijos ir geranoriškumo. Tačiau jei nebus verslo atstovų branduolio, bus sunku palaikyti šį dialogą. Svarbiausia suvokti esminį dalyką: tvari partnerystė naudinga abiem pusėms“, – įžanginiame žodyje pabrėžė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas prof. Mečislovas Rondomanskas.
Savivaldybės meras Romualdas Urmilevičius pasveikino Rūmų iniciatyvą, akcentuodamas, kad verslo ir valdžios dialogas šiuo sunkmečio metu, taip pat vykstant administracinei reformai (panaikinus apskritis ir perdalijant jų funkcijas) yra labai svarbus.
Išsamią Kaišiadorių verslo aplinkos apžvalgą forumo dalyviams pateikė Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Giedrė Streikauskaitė. Duomenys apie didėjantį nedarbą, gana žemą verslumo lygį, neišnaudotas galimybes plėtoti turizmo bei paslaugų rinką, menkas susidomėjimas galimybe gauti paramą iš Savivaldybės SVV fondo nubrėžė pagrindines gaires, kurios turi vienodai rūpėti vietos savivaldos ir verslo žmonėms. „Duodu-gaunu=teigiama reikšmė“ – tokia turėtų sąveikos formulė“, – sakė Giedrė Streikauskaitė.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Neviera verslininkams pateikė duomenis apie ES lėšomis įgyvendintus ir dabar vykdomus projektus. Per 2007-2013 m. Kaišiadorių rajono savivaldybė gaus per 143 mln. Lt investicijų.
„Demokratijoje yra dvi svarbios dalys: demokratiniai rinkimai ir išrinktų atstovų kontrolė. Antrosios dalies nesame įvaldę. Todėl tik bendruomenė gali būti objektyvi išrinktos valdžios prižiūrėtoja, – taip savo pranešimą pradėjo Kauno PPAR generalinis direktorius dr. Vytautas Šileikis. –Bendruomeniškumas ir politika savo esme yra antipodai. Bendruomeniškumas yra pagrįstas solidarumu, bendradarbiavimu, susitarimu. Politika yra pagrįsta konkurencija ir rungtyniavimu.
Bendruomenė turi išlikti reikli ir objektyvi išrinktos valdžios prižiūrėtoja, darbų vertintoja, o ne šalininkė ar oponentė. Bendruomeninė organizacija negali pakeisti vietos valdžios (antraip pati ji taps valdžia ir bus sunaikinta tai, kas buvo pasiekta bendradarbiaujant). Bendruomeniškumas yra socialiniai „klijai“, kurie mus sutelkia didesnio tikslo siekimui.“
Kodėl verslui reikia efektyvios sąveikos, kokia partnerystės nauda valdžiai, ką apie tai mano Kaišiadorių verslininkai, plačiau bus rašoma spalio mėnesio „Rūmų žiniose“.