• Naujienos
  • Marketingo klubo susitikimas: „Automobiliai iš „Classic Car Loft” restauravimo dirbtuvių – tiesiai į Hollywood’o kino filmavimo aikšteles!“

    Gegužės 25 d. Kauno PPA rūmuose veikiantis Marketingo vadovų klubas kartu su klubo vadovu Sigitu Čiapu pakvietė narius, bei norinčius jais tapti, į susitikimą, kuris vyko ypatingoje erdvėje. Čia pakliūti svajoja ne vienas smalsuolis, kuris dievina istorinius automobilius, Elvį Preslį, amerikietišką kiną ar retro muziką. Daugelis net ir kauniečių tikriausiai nežino, kad unikalios senovinių automobilių restauravimo dirbtuvės yra įsikūrusios būtent Kaune, į kurias atvyksta klientai iš viso pasaulio. Tad Kauno rūmų Marketingo vadovų klubo nariai turėjo išskirtinę galimybę apsilankyti „Classic Car Loft”!

    „Classic Car Loft” jau daugelį metų specializuojasi aukščiausios kokybės senovinių automobilių restauravimo paslaugų srityje. Šių dirbtuvių specialistams savo istorinius automobilius restauruoti patiki kolekcionieriai net iš tolimiausių pasaulio šalių. Susitikimo metu „Classic Car Loft” įkūrėjas, savininkas Šarūnas Žitkevičius svečiams pristatė kolekcinius automobilius, jų istorijas, tarp kurių  esama ir automobilių – „žvaigždžių“, mat teko filmuotis ir ne vieno Hollywood’o kino filmų kūrybinėse aikštelėse. Kauno PPA rūmų Marketingo vadovų klubo nariai ekskursijos po dirbtuves metu turėjo galimybę iš arčiau pamatyti visą automobilio restauravimo procesą. Šios, Kaune įkurtos, senovinių automobilių restauravimo dirbtuvės savo dydžiu nustelbia kitas automobilių dirbtuves ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje ir lygiuojasi į aukščiausius pasaulinius automobilių restauravimo standartus.

    Ne vienas svečias neslėpė nuostabos ir susižavėjimo atpažinęs automobilių modelius iš pasaulį apskriejusių ikoninių fotografijų, vėliau tapusių ir animacijomis, kuriose šalia garsiojo 1959 metų raudono Cadilac markės kabrioleto, galiniais žibintais imituojančiais raketos liepsnas, pozavo to laikmečio garsiausios pasaulinio lygio įžymybės, tokios kaip sekso simboliu tituluota Hollywood’o aktorė Marilyn Monroe, rokenrolo karalius – dainininkas ir aktorius Elvis Preslis.

    Kino filmo „Dingti per 60 sekundžių“ gerbėjai atpažino ir filme regėtą garsiojo „Mustang“ markės, o taip pat ir „Didysis Getsbis“ kino juostoje aktoriaus Leonardo Dicaprio vairuojamo kabrioleto, eksponuojamas automobilių replikas. Visa tai ir dar daugiau įspūdingų ratuočių, kurie vienu ar kitu metu priklausė istorinėms asmenybėms, galima išvysti po vienu „Classic Car Loft” senovinių automobilių restauravimo dirbtuvių stogu.

    Apie „Classic Car Loft” dirbtuves pristato jų  įkūrėjas Šarūnas Žitkevičius

    Kaip ir daugelis savo srities specialistų, taip ir Šarūnas Žitkevičius pradėjo nuo mažyčių dirbtuvių, simbolinių projektų, tačiau didžiulis troškimas antram gyvenimui prikelti prieš kelis dešimtmečius sukurtą automobilį buvo toks pats didelis kaip ir Šarūno ambicijos Lietuvoje įkurti analogų neturinčias automobilių restauravimo dirbtuves. „Classic Car Loft“ vardu pavadintos dirbtuvės per pastarąjį dešimtmetį evoliucionavo keletą kartų. Kiekvieną kartą jos tapdavo vis didesnės, galinčios sutalpinti daugiau automobilių bei prie jų dirbančių meistrų. Kartu su kiekviena evoliucija atsirasdavo vis daugiau specializuotų staklių ar kitų restauracijai reikalingų įrankių, kurių nereikėdavo ieškoti kitame miesto, šalies ar Europos gale. Vis dėlto, dar kartelį evoliucionavusios „Classic Car Loft“ dirbtuvės išaugo į tai, kuo galės didžiuotis visa Lietuvos automobilių kultūros bendruomenė, mat pagal dirbtuvių mastą, atliktinų projektų bei ambicijų dydį jos lygiuojasi į Vakarų Europoje esančius analogus. Kaip ir aukščiausio kalibro dirbtuvės Vakarų Europoje, taip ir „Classic Car Loft“ pagrindinis tikslas yra turėti visas įmanomas priemones, skirtas automobilių restauravimui, po vienu stogu. Nuo elementaraus surinkimo cecho, specifinių staklių ir baigiant pažangiausia dažymo kamera, kuria mėgsta naudotis ir kolegos, užsiimantys automobilių restauracija.

    Vis dėlto, netgi visą automobilio restauracijos procesą sutalpinus po vienu stogu, restauravimo dirbtuvių įkūrėjas Šarūnas Žitkevičius įvardija dar vieną išskirtinumą, dėl kurio „Classic Car Loft“ dirbtuvės bus unikalios visoje Europoje. „Daugelis pasaulinio lygio kompanijų specializuojasi tik specifinės markės arba modelių restauracija ir nėra linkę rizikuoti, imtis naujų iššūkių. Tuo tarpu mes, niekada nesakome ne, nes per tiek metų įgauta patirtis leido atgaivinti daugybę skirtingų automobilių“, – sako Š. Žitkevičius.

    Tai – Baltijos ir Skandinavijos šalyse itin populiarūs amerikietiški modeliai, o tarp jų – rečiau sutinkami „Mercedes-Benz“, „Rolls-Royce“ ar „Porsche“ kūriniai. Vis dėlto, įspūdingų projektų kartelę Šarūnas Žitkevičius pakelia dar labiau įvardindamas bei parodydamas keletą neeilinių pavyzdžių. Neperseniausiai „Classic Car Loft“ dirbtuvėse buvo atgaivinti Austrijos princui Albrechtui Wolfgangui priklausęs „Peugeot 172 BS“, Belgijos karališkajai šeimai priklausęs „FN 1300 Sport“. Dirbtuvėse taip pat lankėsi Prancūzijos automobilių pramonės perlas, dėvintis „Avions Voisin“ emblemą.

    Sieks plėtoti automobilių restauracijos meną

    Automobilių restauracija yra neatsiejama kasdieninės „Classic Car Loft“ veiklos dalis. Tačiau jos taip pat turi ir dar vieną paskirtį. Būdamas 1926 metais įkurto Lietuvos automobilių klubo nariu bei vykdomuoju viceprezidentu, Šarūnas Žitkevičius pasakoja, jog naujos dirbtuvės taip pat pasitarnaus siekiant populiarinti automobilių restauracijos amatą Lietuvoje.

    „Galiu pripažinti, jog šią veiklą vykdome labiau iš altruistinių paskatų, nes labiausiai norisi prisidėti prie klasikinių automobilių kultūros ir restauracijos amato populiarinimo“, – sako Š. Žitkevičius. Kaip ir kokiais būdais? Įprastai, ko gero, užtektų surengti vieną ar porą renginių, tokiu būdu parodant, jog kažką darai dėl bendruomenės, tačiau savo pasiektais darbais retai besigiriantis Šarūnas atskleidė, jog pastarieji metai buvo skirti siekiant sutvirtinti bendradarbiavimą su tarptautine automobilių sporto federacija (FIA), mat Lietuvos automobilių klubas yra šios prestižinės organizacijos narys, bei sukurti partnerystės ryšius su keliomis aukštąjį išsilavinimą suteikiančiomis įstaigomis.

    Praėjusiais metais buvo pasirašyta „Classic Car Loft“  bendradarbiavimo sutartis  su VDU ŽUA inžinerijos fakultetu, dėl galimybės plėtoti automobilių restauracijos profesiją. Šis susitarimas leido užtikrinti, jog jau nuo šių metų rudens šioje mokymo įstaigoje atsiras tikrosios automobilių restauravimo studijos, kuriose bus dėstomi automobilių restauravimo pagrindai ir automobilizmo istorija. Tokių studijų, bent jau šiai dienai, nėra nei vienoje Europos šalyje. „Tai nėra vienintelė įstaiga, su kuria bendraujame. Norime, jog panašaus pobūdžio studijos atsirastų ir kitose įstaigose. Pavyzdžiui, KTU inžinerijos licėjuje, kurioje, tiesiogine žodžio prasme, auginama naujoji karta“, – sakė Š. Žitkevičius. „Tik dirbdami kartu su švietimo įstaigomis galėsime užtikrinti, jog ateityje ši profesija neišnyks, o automobilių restauratoriaus profesija taps prestižinė“, – pridūrė „Classic Car Loft“ dirbtuvių įkūrėjas.

     

    Norinčius tapti Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiančio Marketingo vadovų klubo nariais, maloniai kviečiame susisiekti, susipažinti ir sudalyvauti viename klubo susitikime svečio teisėmis. Daugiau informacijos apie klubą ir kontaktus pasiteiravimui rasite čia.

     

    Nuotraukos: Sigitas Čiapas (https://www.ciapas.lt/)

    Papildomas šaltinis: Automanas.lt / aut. Aivaras Grigelevičius

Skip to content