Kauno žemėlapyje – nauja Kauno technologijos universiteto (KTU) biblioteka, kuri yra atvira ne tik akademinei bendruomenei, bet ir miestiečiams, o kovo 14 dieną svetingai sutiko ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) tarybos narius. Kauno technologijos universiteto rektoriaus profesoriaus Eugenijaus Valatkos kvietimu KPPAR tarybos posėdis vyko naujoje KTU multifunkcinėje erdvėje, kuri neseniai atvėrė duris KTU studentų miestelyje.
Išvykstamojo tarybos posėdžio metu, įžangai, prieš pradedant oficialią dalį, KTU rektorius prof. Eugenijus Valatka kartu su KTU bibliotekos vyresniąja informacijos vadove Rasa Dovidonyte KPPAR tarybos narius pakvietė trumpai ekskursijai po 4 mln. Eurų vertės naująją multifunkcinę erdvę, kurioje integruota biblioteka. Tai – inovatyvi, darbui bei įvairiapusiam laisvalaikiui pritaikyta 2,4 tūkst. kv. metrų mokymosi erdvė, kurioje mielai kviečiami ir miestiečiai kurti bei turiningai praleisti laiką.
Naujoji KTU biblioteka lankytojams siūlo keturias – individualias, tylaus mokymosi, amfiteatro, grupinio darbo – erdves. Šiose patalpose ateityje bus įrengta virtuvė, darbo kabinetai personalui, daugiau nei 70 vietų erdvė skirta individualiai dirbantiems studentams. Įrengtą amfiteatro erdvę planuojama naudoti ir renginiams, ir studentų darbų pristatymams. Renginiams nevykstant patalpa pritaikoma studentų susibūrimams ir laisvalaikiui.
Atnaujintame KTU pastate bei jo vidaus erdvėse buvo išsaugoti ir tam tikri kultūros paveldo palikimo motyvai. O naujoje bibliotekoje tarp įdomiausių KTU saugomų knygų – ir seniausia knyga Kauno bibliotekose. „Nedaugelis galėtų pasigirti savo namų bibliotekoje saugantys knygas, kurioms per 600 metų. KTU bibliotekos fonduose yra apie 350 tūkst. knygų, o įdomiausių knygų TOP 5-tuke – ir seniausia knyga Kauno bibliotekose, ir pirmoji lietuviška knyga apie dirbtinį intelektą“, – pasakojo KTU bibliotekos vyresnioji informacijos vadovė Rasa Dovidonytė.
Taip pat Kauno technologijos universiteto rektorius prof. E. Valatka svečiams pristatė ir plačiau papasakojo apie KTU planus plėtojant tarptautines mokslo ir studijų programas, verslo – mokslo bendradarbiavimą ir, kas tai yra ECIU? „ECIU universitetas – Europos universitetas, kurio studentai ir tyrėjai bendradarbiauja su miestais ir įmonėmis, spręsdami realaus gyvenimo iššūkius. Tai visiškai naujas universiteto modelis, paremtas visuomenės, piliečių ir pramonės poreikiais. Universitetas suteikia galimybę dirbti kartu visoje Europoje ir ieškoti sprendimo būdų darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimui. Inovatyvaus universiteto modelis, kurį diegia Europos inovatyviųjų universitetų konsorciumui (ECIU) priklausantys universitetai, oficialiai startavo 2019 m. lapkritį. ECIU universitetą vienija 13 narių – tai stiprūs Europos universitetai suteikiantys studentams pažangiausias mokymosi galimybes.“, – išsamiau supažindindamas pasakojo KTU rektorius susirinkusiems Kauno PPAR tarybos nariams.
Apžiūrėję Lietuvos universiteto 100-čio jubiliejaus metais duris atvėrusią naująją Kauno technologijos universiteto studentų miestelio biblioteką, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos nariai grįžo į vieną iš KTU multifunkcinės erdvės salę, kuri laikinai tą dieną tapo ir KPPAR tarybos posėdžių sale. KPPAR tarybos posėdžio metu buvo pristatytas 2022 metų Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų komunikacijos (paminėjimų žiniasklaidoje) tyrimas. Metinėje komunikacijos analizėje pastebimas 2022 metais išaugęs Kauno PPA rūmų komunikacijos efektyvumo rodiklis, padidėjęs pasiekiamos auditorijos skaičius, o su juo – ir svertinio KPPAR palankumo rodiklis. Tradiciškai, kaip ir kiekvieną mėnesį, šiame posėdyje tarybos nariai aptarė visus Kauno PPAR verslo bendruomenei aktualius klausimus, apžvelgė Rūmų pasiektus rezultatus.