„Rūmų iniciatyva „Verslo ir valdžios partnerystė: stipresnė savivalda, geresnis gyvenimas“ atspindi pagrindinį ir bendrą mūsų siekį. Todėl linkėčiau, kad diskusijos būtų aktyvios, abipusiai naudingos ir rastume naujų idėjų ir įgytume naujos patirties“, – pradėdamas rugsėjo 30 d.renginį Jonavos rajono savivaldybės didžiojoje salėje kalbėjo rajono meras Bronislovas Liutkus.
„Užsienyje verslas ir valdžia yra partneriai. Tačiau kaip ir visuose dialoguose, derybinės pozicijos stiprumas priklauso nuo to, kiek yra stiprus ją ginantis dalyvis. Jonavos regione asocijuotos verslininkų organizacijos nėra, tad ir būti tuo stipriu partneriu dialoge su valdžia – sudėtinga, – pabrėžė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas prof. Mečislovas Rondomanskas. – Jūs, verslininkai, esate savo srities profesionalai, galite būti ekspertais ir patarti valdžiai, kokių sprendimų reikia. Jei valdžia žinos tikslesnius poreikius, priims tikslesnius sprendimus.“
Į forumą susirinkusiems įmonių vadovams, Jonavos žiniasklaidos atstovams buvo pristatytas Jonavos rajono plėtros strateginio plano iki 2021 m. projektas, kurį šiuo metu rengia Šiaulių universiteto Vadybos inovacijų centras. Pasak centro atstovės Odetos Batavičiūtės, jau išnagrinėtos rajono stiprybės, silpnybės, galimybės ir grėsmės, atlikta gyventojų apklausa ir apibendrinti verslininkų interviu, kuriais remiantis bus kuriamas sisteminis rajono raidos įrankis. Svarbiausia – sutarti dėl pagrindinių problemų sprendimų būdų, nustatyti strateginį tikslą, ko siekiama.
Jonavos rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Lineta Jakimavičienė, kalbėjusi apie strategijos kūrimo reikšmę, pabrėžė, kad valdžia daugiau finansuoja tas sritis, į kurias mažiau investuoja verslas, ir atvirkščiai. „Taip ir turi būti. 75 milijonai litų, kuriuos viešiesiems projektams gauname iš ES, per valdžią ateina į verslą, nes jis vykdo darbus, siūlo paslaugas“, – pridūrė L.Jakimavičienė.
„Kodėl reikia efektyvios sąveikos? – savo pranešime klausė Kauno PPAR generalinis direktorius dr. Vytautas Šileikis. – Per dialogą ir konsultavimąsi veikla praturtinama diskusijomis tarp atskirų visuomenės ir verslo sektorių, per galima „išgryninti“ atspirties tašką. Būtina sukurti plėtros „katalizatorių“ – partnerystės grupę, kuri gebėtų prisiimti bendrus įsipareigojimus ir atsakomybę. Lietuvoje po administracinės reformos (apskričių panaikinimo) pradėjo reikštis valdžios koncentravimas ir centralizavimas Vilniuje. Kyla grėsmė regionams prarasti sąveikos įdirbį, o centrui – išvengti bendruomenių kontrolės.“
„Esu įsitikinęs, kad verslininkai privalo burtis į iniciatyvinę grupę, kurti Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybę. Dabar valdžios ir verslo sąveikos nėra. Rūmai yra stipri, autoritetą visame pasaulyje turinti organizacija. Jei nesi rūmų narys, užsienyje traktuojama, kad esi nepatikimas“, – lyderio vaidmens ryžosi imtis UAB „Baldai Jums“ generalinis direktorius Alfonsas Meškauskas.
„Aš atstovauju jaunajai verslininkų kartai. Į iniciatyvinę grupę galėčiau atsivesti dar penkis jaunus įmonių vadovus. Nuolatinis dialogas su Savivaldybės vadovais būtų naudingas miestui“, – kalbėjo individualiosios įmonės „Technoera“ savininkas Elmantas Mickevičius.
Išsamiau apie forumą Jonavoje skaitykite spalio mėnesio „Rūmų žiniose“.