„Ekonominių santykių su Izraeliu potencialas yra didžiulis ir platus. Izraelis yra viena inovatyviausių ir pažangiausių valstybių pasaulyje, o jos ekonomikos pagrindą sudaro aukštosios technologijos. Turime daug ko iš jos pasimokyti, tačiau galime ir nemažai pasiūlyti, pradedant biotechnologijomis, lazeriais ir baigiant kibernetinio saugumo, kosmoso ir gynybos sričių technologijomis. Tad komercijos atašė vaidmuo itin reikšmingas, siekiant palaikyti ir plėtoti dvišalį dialogą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
„Labai svarbu ne tik stiprinti Lietuvos ekonominį atstovavimą šioje valstybėje, bet ir padėti Lietuvos verslui įsitvirtinti Izraelio rinkoje, atrasti naujų sąlyčio taškų, aktyvinti Izraelio investicijas Lietuvoje. Prie šių tikslų neabejotinai prisideda komercijos atašė, Izraelyje ši pareigybė įsteigta dar 2011 metais“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.
Į komercijos atašė pareigas Izraelyje gali pretenduoti asmenys, turintys bakalauro kvalifikacinį laipsnį teisės, verslo, ekonomikos arba politikos mokslų srityse arba bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir ne mažesnę kaip dvejų metų darbo tarptautinio bendradarbiavimo srityje patirtį. Pretendentai į pareigas privalo mokėti anglų kalbą C1 lygiu.
Visi reikalavimai kandidatams ir kita informacija skelbiama čia.
2022 m. Izraelis tarp 211 Lietuvos prekybos partnerių užėmė 50 vietą pagal prekybos prekėmis apyvartą, 42 – pagal eksportą ir 49 – pagal importą. 2022 m. prekių apyvarta tarp dviejų šalių siekė 144 mln. eurų, eksportas į Izraelį – 107 mln. eurų, importas – 37 mln. eurų. Pernai lietuviškos kilmės prekių eksportas į Izraelį siekė 91,1 mln. eurų.
Izraelio tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje 2022 m. III ketv. sudarė 65,67 mln. Eur, o Lietuvos tiesioginės investicijos Izraelyje buvo −0,09 mln. Eur.
„Suomija yra artima mūsų kaimynė ir viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių Baltijos jūros regione. Tikimės, kad naujasis komercijos atašė padės ne tik palaikyti intensyvią ir dinamišką mūsų šalių ekonominę partnerystę, bet ir Lietuvos verslui rasti naujų kelių įsitvirtinti šioje Šiaurės rinkoje, plėsti lietuviškų prekių eksportą ir didinti Suomijos investicijų ir turistų srautus mūsų šalyje“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
„Suomija pasižymi didžiuliu potencialu inovacijų srityje. Lietuvoje turime daug jaunų, veržlių, augančių bendrovių ir startuolių, tad reikia ieškoti nišų intensyvesniam bendradarbiavimui mokslo ir inovacijų srityje bei pasinaudoti gerąja Suomijos patirtimi“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.
Į komercijos atašė pareigas Suomijoje gali pretenduoti asmenys, turintys bakalauro kvalifikacinį laipsnį teisės, verslo, ekonomikos arba politikos mokslų srityse arba bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir ne mažesnę kaip dvejų metų darbo tarptautinio bendradarbiavimo srityje patirtį. Pretendentai į pareigas privalo mokėti anglų kalbą C1 lygiu.
Visi reikalavimai kandidatams ir kita informacija skelbiama čia.
2022 m. Suomija tarp 211 Lietuvos prekybos partnerių užėmė 16 vietą pagal prekybos apyvartą,
17 – pagal eksportą ir 15 – pagal importą. 2022 m. prekių apyvarta tarp dviejų šalių siekė 2,06 mlrd. eurų, eksportas į Suomiją – 793,3 mln. eurų, importas – 1,27 mlrd. eurų. Pernai lietuviškos kilmės prekių eksportas į Suomiją siekė 562,5 mln. eurų.
Suomijos tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje 2022 m. 3 ketvirtį siekė 708,36 mln. eurų, o Lietuvos tiesioginės užsienio investicijos Suomijoje – 37,40 mln. eurų.
Šiuo metu Lietuva turi 16 komercijos atašė šiose šalyse: Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Izraelyje, Ukrainoje, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Lenkijoje, taip pat 1 prekybos atstovą Taipėjuje.
Daugiau informacijos:
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius
El. p. info@eimin.lt
Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija