Nepriklausomų ekspertų atliktas auditas patvirtino, kad „Daumantų“ pagardus gaminanti bendrovė „VESIGA“ atitinka visus reikalavimus, kuriuos kelia naujausios tarptautinės „British Retail Consortium (BRC) Global Standard for Food Safety“ versijos standartas.
Metų pradžioje įmonė gavo aukščiausią BRC įvertinimą – A lygio sertifikatą. Nepriklausomų vertintojų suteiktus sertifikatus turinčios bendrovės yra vertinamos kaip patikimi ir skaidrūs maisto produktų tiekėjai. Naujoji – 6-oji BRC standarto versija kelia dar griežtesnius reikalavimus įmonėms, tačiau gavus tokį įvertinimą nebekyla jokių abejonių, kad įmonėje vykstantys procesai užtikrina visų gamybos grandžių ir technologinių procesų kontrolę ir priežiūrą. Tai neįkainojamas dokumentas maisto pramonės sektoriuje dirbančioms organizacijoms. Į jį atsižvelgia didžiausi užsienio prekybos tinklai.
Valdžios institucijos ir vartotojai ir iš mažmenininkų, ir iš gamintojų vis labiau reikalauja kad maistas būtų kokybiškas ir saugus. Apklausų duomenimis, net du trečdaliai europiečių rinkdamiesi maisto produktus kreipia dėmesį į išskirtinę maisto produktų kokybę. Net 73 proc. apklaustų lietuvių teigia, kad jiems svarbiausia maisto kokybė. O ją rodo ne tik produkto skonis ar sudėtis, bet ir oficialus patvirtinimas, kad šio gamintojo produktai gaminami taikant griežtus kokybės reikalavimus. „Mes tobulėjame kasmet, atnaujiname įrangą, modernizuojame gamybą, diegiame naujoves, investuojame į darbuotojų mokymus, didiname reikalavimus sau patiems. O gautas tarptautinis sertifikatas patvirtina, kad įmonės savikontrolės mechanizmai veikia gerai“, ─ sako UAB „Vesiga“ vadovas Saulius Grinkevičius.
Ypatingus reikalavimus gamintojams keliantis standartas nėra privalomas. BRC standarto versijos sugriežtinamos kas tris metus, o įmonės sertifikuojamos kasmet. Standarte išdėstyta daugiau kaip apie 300 reikalavimų, kurie apima visus procesus bei reglamentuoja gamintojo naudojamą įrangą, personalo kvalifikaciją, pirminių žaliavų kokybę ir patikimumą, sanitarinius higieninius kriterijus, vadybos sistemą, procesų valdymo lygį, kokybės ir maisto saugos savikontrolę, mokslinių–techninių pasiekimų bei inovacijų taikymą procesuose. Sertifikuojant įmones vertinama ir tai, kaip greit pavyktų surasti klaidos šaltinį nutikus problemai ir kaip efektyviai ji būtų taisoma.
BRC maisto techninį standartą sukūrė ir įdiegė Britų mažmenininkų konsorciumas (British Retail Consortium – BRC) 1998 m. Jis buvo naudojamas vertinant maisto produktų gamintojus ir siekiant apsaugoti savo rinką nuo nekokybiškų maisto gaminių. Ilgainiui jis išsirutuliojo į pasaulinį standartą, kuris pripažįstamas daugelyje pasaulio šalių. Todėl tos įmonės, kurios nori savo gaminius eksportuoti į užsienio šalis, turi sertifikuotis, kad galėtų savo gaminius siūlyti pasauliniams prekybos tinklams.
Lietuvos standartizacijos departamento duomenimis, be UAB „Vesiga“ BRC sertifikatus turi 20 maisto gamybos bendrovių. UAB „Vesiga“ sėkmingai atestuojasi nuo 2006 metų. Įmonės vertinimą atlieka tarptautinė sertifikavimo kompanija „Lloyd Register Quality Assurance“.