• Naujienos
  • Rūmų bendruomenės klubas – Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultete

    Spalio 26 dieną Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai pakvietė narius į Rūmų bendruomenės klubo renginį, kuris vyko 100-metį švenčiančios Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto erdvėse. Menų ir ugdymo fakulteto ištakos siejamos su Kauno meno mokykla (KMM), veikusia 1922 – 1940 m., kurią įsteigė dailininkas, dailėtyrininkas Justinas Vienožinskis. Tarpukario laikotarpiu tai buvo vienintelė dailės mokykla visoje Lietuvoje.

    Šventiško Rūmų bendruomenės klubo renginio metu svečius pasveikino Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) viceprezidentas, Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Misiūnas, svečius supažindino su Menų akademijos istorija, čia vykstančiais renginiais, pristatė Kauno kolegiją, realizuojančią inovacijomis grįstas studijas. Naujai prie KPPAR prisijungusiems nariams direktoriaus pavaduotojas plačiau pristatė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmus ir juose vykdomas veiklas. „Regioniniu mastu tai – galinga organizacija, vienijanti 750 narių. Ji telkia juos bendriems projektams, iniciatyvoms, visuomeninėms veikloms. Organizacija, vienydama skirtingas interesų grupes – tarp jos narių yra verslo ir akademinės bendruomenių nariai, meno ir kitų sričių atstovai – sukuria pridėtinę vertę“, – pabrėžė M. Misiūnas. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai skatina ir puoselėja bendruomeniškumą. Organizacijos nariams nuolatos organizuojami seminarai, mokymai, kontaktų dalijimosi renginiai ir kitos veiklos.

    KPPAR viceprezidentas Mindaugas Misiūnas naujiems Kauno PPAR nariams įteikė jų narystę liudijančius pažymėjimus. Naujai prisijungusiuosius prie KPPAR verslo bendruomenės sveikino ir KPPAR viceprezidentas, bendrovės „Omniteksas“ vadovas Vydas Damalakas. Kauno PPA rūmų viceprezidentas V. Damalakas dėkojo ir Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto administracijai už verslo bendruomenės šiltą priėmimą įteikdamas fakulteto dekanei Jolantai Bareikienei padėką.

    Kviečiame susipažinti su naujais nariais:

    UAB „Kauno Jiesia“ – tai vienintelė sertifikuota serijinio kaulinio porceliano gamykla Baltijos šalyse veikianti daugiau nei 16 metų. Pagal savo veiklos profilį įmonė yra unikali, nes daugiau kaip 90% visų dirbinių yra gaminama ir dekoruojama rankiniu būdu, dėl to UAB „Kauno Jiesia“ porcelianas tampa vienetinis ir nepakartojamas. Toks, koks ir turi būti tikrasis kaulinis porcelianas, turintis išliekamąją vertę ir perduodamas iš kartos į kartą.

    UAB „Inčas“ – pagrindinė veikla – kasos juostos. Gamina platų popieriaus ritinėlių asortimentą kasos aparatams, spausdintuvams, ploteriams, fakso aparatams ir kitai įrangai (nuo 1998 metų terminių kasos juostų gamybos lyderiai), pjausto popieriaus rulonus į mažesnius ritinėlius bei į lapus, iš lapų į lapus.

    UAB „Yakiwood“ – degintos medienos paruošimo ekspertai, turintys sėkmingą ilgametę patirtį ruošiant medieną fasadams, terasoms, tvoroms, interjerams. Tai – natūraliausias medienos paruošimo būdas pagal unikalią, laiko patikrintą japonų medienos deginimo technologiją „Yakisugi“ (kitaip – „Shou Sugi Ban“), suteikiantis jai tiek apsauginę, tiek estetinę funkciją.

    UAB „Autokajuta“ – užsiima CFA (Continuous flight auger) polių gręžimu ir pamatų betonavimo paslaugomis ten, kur sudėtingas privažiavimas, pvz., prie pastatų sienų, kur neleidžia aukštingumas, prie griovių, iki 9 metrų gylio.

    UAB „E. Mordas ir partneriai“ – daugiau nei  25 metų patirtį turinti įmonė teikia audito, konsultacijų mokesčių klausimais ir buhalterinės apskaitos paslaugas.

    UAB „Sane Innovations“ – užsiima Lietuvoje sukurto ir pagaminto prekinio ženklo ,,The SANE” vystymu ir prekyba. Kuria inovatyvius jautriai ir jaunai odai skirtus sprendimus atsižvelgdami į metų laikų poreikį. Apjungdami tvarius, sertifikuotus ir natūralius ingriedientus sukūrė ypač minimalistines formules, kurios atstato jautrios odos barjerą.

    MB „Stiklo“ – įmonė užsiima stiklo ir stiklo gaminių bei dirbinių gamyba, suvenyrų, meno dirbinių ir reikmenų specializuota mažmenine prekyba.

    MB „Kolageninis“ – natūralių batonėlių gamintojas, kurie yra praturtinti kolageno baltymais. Batonėliai yra 100% natūralūs, be gliuteno, be laktozės ir taip pat be genetiškai modifikuotų priedų.

    UAB „Sistemis“ – užsiima smulkių medienos gaminių kūrimu ir medinių suvenyrų, verslo dovanų, žaislų, baldų ir kitų užsakomųjų gaminių gamyba.

    UAB „Sveikatos kurortas“ – Birštono kurorte įsikūręs viešbutis „EGO SPA“, skirtas tik suaugusiųjų poilsiui, teikiantis ir spa procedūras tokias kaip: klasikinis nugaros masažas, procedūras kojoms: karboksiterapija ar limfodrenažinis masažas, inhaliacija, deguonies terapija, hiperbarinė deguonies terapija.

    UAB „Eimi“ – įmonė teikia elektros tinklų, apsaugos ir gaisro signalizavimo sistemų bei kompiuterinių tinklų įrengimo paslaugas.

    UAB „Transporent“ – Nuo 2010 metų, kai automobilių parko valdymo bendrovė TRANSPORENT tapo SIXT LEASING ir SIXT RENT A CAR frančizės partnere Baltijos šalyse, teikia paslaugas naudodami SIXT prekės ženklą. Jau daugiau kaip dvylika metų UAB „Transporent“ teikia automobilių nuomos ir automobilių veiklos nuomos su priežiūra, automobilių parko valdymo paslaugas. Iš viso įmonė prižiūri daugiau kaip 6800 automobilių.  Baltijos šalyse SIXT automobilių nuomos punktus galima rasti Vilniuje, Kaune, Palangoje, Klaipėdoje, Rygoje, Jūrmaloje, Daugpilyje, Liepojoje, Ventspilyje, Taline, Tartu bei šių miestų oro uostuose.

    IDV Kantautė Augaitytė – maisto papildų bei kosmetikos prekyba.

    UAB „Flatyz“ – daugiau nei dešimt metų veikianti įmonė užsiima dekoratyvinių žvakių gamyba.

    UAB „Ištaka“ – įmonė teikia plataus profilio bendrastatybinių projektų ir generalinės rangos paslaugos.

    Pažymėjimus gavę dalyviai dėkojo už priėmimą į Rūmų verslo bendruomenę ir pažadėjo būti aktyviais nariais, drauge nuveikti daug prasmingų darbų.

    Džiugiai Rūmų bendruomenės klubo renginio dalyvius pasveikino Menų ir ugdymo fakulteto dekanė Jolanta Bareikienė, atskleisdama renginio dalyviams dar keletą įdomių detalių apie Kauno meno mokyklos tradicijas tęsiančią Menų akademiją bei kiekvieną mėnesį „Pelėdų kalno” galerijoje atidaromas, meno mokyklos jubiliejui dedikuojamas, žymių kūrėjų parodas. Plačiau su Kauno meno mokyklos 100-mečiui skirtu parodų ciklu supažindino Menų akademijos vadovė, parodų ciklo sumanytoja ir kuratorė dr. Inga Valentinienė. „Šis dvylikos parodų ciklas, kuriame pristatomi Kauno meno mokyklos absolventai – skirtingų vaizduojamojo meno sričių kūrėjai, pripažinti bei įvertinti Lietuvoje ir užsienyje – įsilieja į „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022”, su kuria Menų akademija bendradarbiauja itin glaudžiai, programą”, – akcentavo dr. I. Valentinienė.

    Po oficialios renginio dalies verslo bendruomenės atstovai bendravo neformalioje aplinkoje, vėliau buvo pakviesti į ekskursiją po Menų akademijos kūrybines studijas, kurią vedė Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos koordinatorė, stiklo menininkė Sigita Grabliauskaitė.

    Dėkojame Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto vadovybei ir personalui už malonų bei turiningą Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslo bendruomenės priėmimą. Buvo nepaprastai įdomus Kauno meno mokyklos istorinis pažinimas, kurioje dėstė tokios Lietuvai nusipelniusios asmenybės kaip Adomas Galdikas, Petras Kalpokas, Kajetonas Sklėrius, Stasys Ušinskas, Adomas Varnas, Juozas Zikaras, Antanas Žmuidzinavičius,  mokėsi tokie žymūs šalies menininkai, kaip Robertas Antinis, Vincas Grybas, Marcė Katiliūtė, Viktoras Palys, Antanas Samuolis, Viktoras Vizgirda.

Skip to content