• Naujienos
  • Lietuvos eksportuotojams aktuali informacija

    Prancūzija

    Perkamosios galios barometro “Cofidis” duomenimis, 40 proc. apklaustųjų teigia, kad jų perkamoji galia sumažėjo dėl koronaviruso krizės. Labiausiai paveikti – prekybininkai, amatininkai ir įmonių vadovai (74 proc.), bedarbiai (59 proc.), samdomi darbuotojai (56 proc.). 62 proc. apklaustųjų nurodė manantys, kad jų finansinė situacija per artimiausius mėnesius gali blogėti, 75 proc. pažymėjo nesitikintys, jog situacija pagerės per artimiausius metus. Daugiau informacijos (prancūzų kalba) čia.

    Grupė “Carrefour” skelbiasi didinanti savo įsipareigojimus klimato kaitos tikslais. Kompanijos planuose stiprinti vietinės produkcijos pasiūlą, mažinti pakuočių ir plastiko naudojimą, ieškoti naujų augalų alternatyvų, 20 proc. iki 2030 m. mažinti krovinių vežimo srautus bei per dvejus metus apsirūpinti 300 krovininių automobilių, varomų biometanu. Daugiau informacijos (prancūzų kalba) čia.

    Reaguodama į FR esančią daugkartinio naudojimo apsauginių kaukių perprodukciją, FR vyriausybė ragina vietos kompanijas pirkti prancūzišką produkciją. Šalyje per 450 kompanijų savo veiklą adaptavo apsauginių kaukių gamybai. Daugiau informacijos (prancūzų kalba) čia.

    Casino grupės specializuotų bio parduotuvių tinklas “Naturalia” skelbia, jog tinklo pardavimai karantino periodu išaugo 40 proc., o internetinė prekyba išaugo 5 kartus. Kompanijos planuose 20-30 naujų parduotuvių atidarymas per metus, taip pat tokių nišinių projektų kaip “Naturalia Vegan” bei “Naturalia Origines” plėtra: https://alimentation-generale.fr/en-continu/naturalia-a-vu-ses-ventes-croitre-de-40-pendant-le-confinement/

    Ketvirtinio “Posternak-Ifop” barometro duomenimis, vartotojų pasitikėjimas FR prekių ženklais smuko 16 punktų per šių metų pirmąjį pusmetį ir yra viename iš žemiausių istorinių lygių. FR įmonės gerą įvaizdį turi tik tarp 34 proc. apklaustųjų. Pandemijos krizės laikotarpiu geriausią įvaizdį išsaugojo mažmeninės prekybos tinklai – dešimtuke “Auchan”, “Leclerc” ir “Intermarché”. Daugiau informacijos čia.

    Kabineto “Brand Finance” metiniame reitinge “Retail 50 2020” FR mažmeninės prekybos tinklas “Leclerc” pateko į dešimtuką stipriausių pasaulinių mažmeninės prekybos tinklų.

    FR vyriausybės, siekiančios pažaboti augantį nedarbą dėl pandemijos krizės,  planuose riboti komandiruojamų darbuotojų darbą FR įmonėse. FR darbo ministrė teigia, jog viena iš priemonių būtų kontrolės ir sankcijų stiprinimas, kad būtų galima turėti teisinius instrumentus nedelsiant “sustabdyti įmonės veiklą, kuri nesilaiko vienodo darbo užmokesčio ar darbuotojų deklaravimo taisyklių”. Kita priemonė – riboti komandiruojamus darbuotojus FR įmonėse, kurios gauna valstybės paramą (kaip pvz. naudojasi dalinio nedarbo finansavimo instrumentu). Daugiau informacijos (prancūzų kalba) čia.

    Estija

    Estijoje vaisių ir daržovių konservų gamintojai nerimauja dėl darbo jėgos trūkumo žemės ūkyje. daugiau informacijos čia.

    Vokietijos prekybos tinklas „Lidl“ rengiasi pirmųjų parduotuvių atidarymui 5 Estijos miestuose: https://news.err.ee/1105741/lidl-chain-ready-to-open-stores-in-estonia

    Plečiasi lietuviško kapitalo internetinės prekybos portalas kaup24.ee, atidaromi nauji užsakymų išdavimo skyriai Piarnu ir Narvoje. Daugiau informacijos čia.

    Kroatija

    Zagrebe 2020 m. rugsėjo 1-6 dienomis vyks kasmetinė tarptautinė dizaino paroda „Zagreb Design Week“. Pastaraisiais metais parodoje dalyvauja apie 300 dalyvių, parodą aplanko apie 25 tūkst. lankytojų. Paroda neturi siauros specializacijos – pristatomas visų sričių dizainas. Apie parodą skaitykite čia.

    Opatijoje 2020.10.21-23 vyks 35-asis tarptautinis dujų specialistų mokslinis ir ekspertinis susitikimas. Renginį organizuoja Kroatijos dujų asociacija.

    Kanada

    Besirengiant laisvos prekybos sutarties tarp JAV, Kanados ir Meksikos (CUSMA) įsigaliojimui nuo liepos 1 d., Kanados URM paskelbė aktualią importuotojams ir eksportuotojams informaciją apie naujus muitų tarifų reguliavimus atskiroms prekių ir gaminių kategorijoms pagal Kanados, JAV ir Meksikos atnaujintą laisvos prekybos susitarimą (CUSMA):

    https://www.international.gc.ca/trade-commerce/controls-controles/notices-avis/1000.aspx?lang=eng

    https://www.international.gc.ca/trade-commerce/controls-controles/notices-avis/998.aspx?lang=eng

    https://www.international.gc.ca/trade-commerce/controls-controles/notices-avis/997.aspx?lang=eng

    https://www.international.gc.ca/trade-commerce/controls-controles/notices-avis/996.aspx?lang=eng

    Lietuvos Respublikos ambasados Kanadoje atstovas dalyvavo Europos Sąjungos delegacijos Kanadoje organizuotame webinare – „Kaip surasti verslo partnerį Kanadoje“. Webinaro organizatoriai pasirinko Danijos konsultacinės įmonės „Kisserup International Trade Roots“ įkūrėją ir vadovę   p. Pernille Fischer pristatyti dalyviams pasirinktą temą.  Ši įmonė teikia konsultavimo paslaugas smulkaus, mažo ir vidutinio dydžio verslo įmonėms. Webinaro vedančioji pasirinko ganėtinai tradicinį temos pristatymo modelį, kuomet pristatymas buvo suskirstytas į atitinkamas tematinius punktus, ties kiekvienu buvo rodomas atskiras „slide“ su atitinkama aktualia informacija (dažniausiai buvo demonstruojamos tam tikros Kanados interneto puslapių paskirtys ir pateikiamas trumpas komentaras). Webinaro dalyviai iš Lietuvos buvo vieni gausiausių bendrame webinnaro dalyviu skaičiuje. Su webinaro turiniu galima susipažinti čia: https://bit.ly/3dVVMEz

    Uzbekistanas

    Nustatyti dydžiai utilizacinės  rinkliavos,  kurią turi sumokėti fiz. ir jurid. asmenys importuojantys į Uzbekistaną bei gaminantys šalyje ratines  transporto priemones, priekabas ir kt. savaeiges transporto priemones: www.norma.uz/novoe_v_zakonodatelstve/utverjdeny_stavki_utilizacionnogo_sbora. Mokestis įsigalioja nuo 2020 m. rugpjūčio 1 d.

    Nuo rugpjūčio 1-os naikinamas akcizo mokestis importuojant lengvuosius automobilius į Uzbekistaną, tačiau įvedama utilizacijos rinkliava: www.norma.uz/nashi_obzori/kak_izmenyatsya_ceny_na_importnye_legkovye_avto_s_1_avgusta

    S&P agentūra sumažino 4-ių  Uzbekistano bankų reitingus iš „stabilių“ į „negatyvius“ («ВВ-/В»): www.spot.uz/ru/2020/06/17/bank/

    Uzbekistano Sveikatos apsaugos ministerija nustatė tvarką kaip bus skaičiuojamos referentinės vaistų kainos, bei numatė maksimalius antkainius, kurie galėtų būti uždedami didmenoje bei mažmenoje Farmacijos veiklos vystymo agentūra (prie Uzbekistano Sveikatos ministerijos)  analizuos vaistų kainas dešimtyje konkrečiai nurodytų šalių ir pateiks savo vertinimą dėl vaisto kainos Uzbekistane.

    2020 m. sausio – gegužės mėn. Uzbekistano užsienio prekybos apimtis sudarė 12,9 mlrd. $ ir buvo 2,4 mlrd.$ mažesnė nei praeitų metų tą patį laikotarpį. Uzbekistano pagrindiniai prekybos partneriai (eksportas+importas) išlieka tie patys. Pirmoje vietoje vėl Kinija (1-4 mėn. rezultatuose buvo 2-a po Rusijos), trečiojoje Kazachstanas, ketvirtoje – Pietų Korėja, penktoje –Turkija. Vertinant į Uzbekistaną eksportuojančias šalis, Uzbekistano žiniasklaida pabrėžia, kad pirmas šešetukas nepasikeitė, o septintoje vietoje balandyje atsiradusi Lietuva išlaiko šią poziciją ir pridėjus gegužės mėn. duomenis.

     

    Lietuvos Respublikos ambasadų įvairiose šalyse informacija

Skip to content