• Naujienos
  • Komercijos atašė Ukrainoje lankėsi Marijampolėje

    Rugsėjo 4 dieną įvyko KPPAR Marijampolės filialo organizuotas vietos verslininkų susitikimas su Lietuvos komercijos atašė Ukrainoje. Svečias pristatė eksporto ir kitas verslo galimybes šiuo metu kariaujančioje šalyje.  Susitikime dalyvavę verslininkai neslėpė susidomėjimo ir uždavė daug jiems aktualių klausimų. Po susitikimo tikimasi, kad, apsikeitus kontaktais, vyks glaudus verslo ir komercijos atašė Tomo Matulevičiaus bendravimas ir Marijampolės verslai atras nišas Ukrainoje.

    Susitikimo metu komercijos atašė Ukrainoje T. Matulevičius pasidžiaugė UAB ,,Mantinga Group“, kurios produkcija randama beveik kiekvienoje Ukrainos degalinėje, taip pat džiaugėsi, kad prekybos centruose galima rasti „Biovela“ prekinio ženklo produktų ar Marijampolėje gaminamos ,,Zigmo silkės“.

    ,,Eksporto galimybių Ukrainoje yra visiems, rinka, kaip ir paklausa, yra labai didelė, tačiau koją kiša logistikos kaštai, stebime išaugusias kainas. Yra stebimas tam tikrų prekių trūkumas, pavyzdžiui, gamykla buvo sunaikinta ir gamyba sustojo. Na, o žinant Marijampoliečių verslumą, po šio susitikimo tikiuosi prekių judėjimas vyks. Reikia nepamiršti, kad prekių judėjimas gali būti į abi puses. Nepamirškime, kad Ukraina yra puiki statybinių medžiagų gamintoja, tad galimas ne tiks eksportas iš Lietuvos, bet ir importas. Žinoma, reikia įsivertinti ir rizikas, niekas nėra apsaugotas nuo kažkokio apšaudymo ar sandėlio praradimo, kas ir buvo karo pradžioje. Metų praktika rodo, kad prekių sandėliai nėra tiksliniai taikiniai, tačiau taip, nuolauža gali nukristi, nuo to niekas nėra apsaugotas.“

    Susitikimo metu nuskambėjo ir tai, ko labiausiai šiuo metu trūksta Ukrainai – tai darbo jėgos, specialistų: statybininkų, saulės elektrinių montuotojų, vėdinimo ir kondicionavimo sistemų montuotojų bei prižiūrėtojų, kadangi dauguma vyrų atlieka karo tarnybą, specialistų trūkumas didelis.

    Komercijos atašė Ukrainoje T. Matulevičius patarė – prieš pradedant verslą su ukrainiečiais, pasikonsultuoti su ambasados darbuotojais, patikrinti galimų partnerių patikimumą bei nesiimti patiems visko, o kooperuotis su didelėmis Ukrainoje veikiančiomis kompanijomis.

Skip to content