2024 m. rugsėjo 25 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko konferencija, skirta aptarti aktualius ekonomikos skaitmeninimo, nuotolinio darbo bei kitų šiuolaikinių iššūkių klausimus. Renginyje dalyvavo politikai, mokslininkai, verslo atstovai, profesinės sąjungos ir smulkių bei vidutinių verslų (SVV) asociacijų atstovai iš 7 Europos valstybių. Konferencija buvo transliuojama tiesiogiai internetu, o dalyviams buvo suteiktas vertimas į anglų kalbą.
Konferenciją buvo organizuota projekto Digital Social Partners (DIGISOC), kurį dalinai finansuoja Europos komisija.
Konferencijos tikslas – aptarti, kaip modernioji ekonomika keičia darbo rinką ir ar reikia papildomų reguliacinių priemonių reaguojant į šiuos pokyčius. Buvo kalbama apie pagrindinius iššūkius – aštuonias pagrindines problemas, kylančias iš skaitmeninimo, nuotolinio darbo, dirbtinio intelekto bei naujų darbo formų. Pagrindiniai iššūkiai: dirbtinis intelektas, įgūdžiai, darbuotojo teisė atsijungti, darbo kontrolė ir orumas ir kt. Diskusijose buvo nagrinėjamas darbdavių ir profesinių organizacijų vaidmuo šių pokyčių kontekste.
Konferenciją moderavo Eglė Radišauskienė iš Demokratijos instituto ir Gediminas Rainys iš Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos. Pirmoji sesija buvo skirta Lietuvai, o pagrindiniai pranešėjai buvo: O. Mašalė (nepriklausoma Valdybų narė, „Regitra” valdybos pirmininkė), B. Miškinienė (Vilniaus universiteto verslo mokyklos direktorė), S. Černiauskas (asociacijos „Infobalt” vykdantysis direktorius) ir Š. Orlavičius (Valstybinės darbo inspekcijos kancleris).
Antroji dalis bus skirta tarptautinei diskusijai apie Europos pamatinio susitarimo dėl skaitmeninimo įgyvendinimą atskirose šalyse.