• Naujienos
  • Atsparumo stresui skirta terapinė konferencija Kolibris 2020

    Įvyko atsparumo stresui skirta terapinė konferencija Kolibris 2020. Konferencijoje, kurią organizavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kauno personalo vadovų klubas, dalyvavo 70 dalyvių, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių ir Kauno personalo vadovų klubo narių. Norinčių dalyvauti personalo vadovams ir specialistams skirtoje konferencijoje buvo tikrai daugiau, tačiau laikantis SAM rekomendacijų, renginio dalyvių skaičius buvo ribojamas.

    Pirmoje konferencijos dalyje vyko Atsparumo stresui ir laimės mokymai, kuriuos vedė  Dainius Jakučionis, SkillsLab konsultantas, gydytojas, praktikuojantis psichoterapeutas.

    Darbuotojų našumas ir efektyvumas priklauso nuo jų psichologinės būklės, kuriai įtaką daro tiek patiriami sunkumai darbe, tiek asmeniniame gyvenime. Darbuotojas, kuris lengviau atsigauna po nesėkmių, greičiau pradeda dirbti tokiu pačiu našumu kaip ir prieš tai. Atsparumas stresui (resilience) yra psichinis, fizinis, emocinis ir elgesinis sugebėjimas susidoroti su nesėkmėmis, prisitaikyti prie pokyčių, atsigauti, išmokti ir paaugti po nuopuolio. Mokymai vyko pagal programą, paremtą naujausiais neuromokslo tyrimais apie smegenų neuroplastiškumą, širdies ritmo variabilumą bei socialinių ryšių modelį. Buvo pateikiama ne tik pažintinė informacija, bet ir atliekamos praktinės užduotys ir sukuriamas individualizuotas pokyčių planas.

    Tikriausiai nerastumėte žmogaus, kuris nenorėtų būti laimingas. Tik, kad visi tą laimę įsivaizduoja skirtingai. Tam mokslininkai skyrė daug dėmesio ir laiko ieškodami atsakymo ką reikėtų daryti, norint būti laimingesniu. Konferencijos metu dalyviai sužinojo 5 dalykus, kurie patvirtinti moksliniais tyrimais ir padės susikurti savo laimės formulę. Biologinio modelio metu dalyviai sužinojo kokią įtaką atsparumui turi miegas, mityba ir fizinis aktyvumas bei ką reikėtų pakeisti šiose srityse, norint padidinti savo atsparumą. Emocinio-mentalinio modelio metu dalyviai sužinojo kaip daryti įtaką savo neigiamoms emocijoms, išbandė praktinius įrankius emocijų reguliavimui, atrado būdus keisti savo emocijas minčių pagalba ir išbandė technikas skirtas didinti gerovę ir atsparumą. O socialinio modulio metu sužinojo kaip išlaikyti ir puoselėti santykius su kitais žmonėmis, kokios yra pagrindinės klaidos ir kaip jų išvengti bei atrado kertines elgsenas padėsiančias sustiprinti atsparumą.

    Antroje konferencijos dalyje dalyvių laukė Miško maudynių seansas. Seansą vedė Mila Monk – pirmoji sertifikuota miško maudynių gidė Lietuvoje, baigusi tarptautinio Miško terapijos instituto (Forest Therapy Institute – FTI) mokymus, oficiali Miško terapijos instituto atstovė Lietuvoje, mokymų vadovė ir mentorė ir Linas Staliūnas, miško maudynių gidas, studijuojantis tarptautiniame Miško terapijos institute (Forest Therapy institute – FTI), gamtininkas.

Skip to content