Jau daugiau nei 10 metų veikia Enterprise Europe Network tinklas, kurio vienu iš partnerių Lietuvoje yra Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Per daugiau nei dešimtmetį buvo ne tik suorganizuota daugybė seminarų, mokymų, tarptautinių B2B bei padėta ne vienai Kauno regiono įmonei surasti verslo partnerius užsienyje, tačiau ir susiformavo tvirti ryšiai su tinklo kolegomis kitose šalyse. Būtent šie šilti ryšiai ir tapo vienos iš sėkmės istorijų pradžia.
Kauno PPA rūmų narys, VšĮ „Vilties Žiedas” gyvuoja jau beveik 20 metų. Pagrindinės organizacijos teikiamos paslaugos: neįgaliųjų profesinė reabilitacija, profesinis mokymas, socialinės paslaugos, projektinė veikla. VŠĮ „Vilties žiedas“ 2021 metų pavasarį kreipėsi į Kauno PPA rūmų Tarptautinių ryšių ir protokolo skyrių norėdamas surasti partnerius užsienyje. EEN tinklo atstovai Rūmuose paklausimą detalizavo, aprašė ir paskleidė tarp tinklo kolegų užsienyje. Visai netrukus, į šią užklausą sureagavo Enterprise Europe Network kolegos Vokietijoje bei rekomendavo savo klientą – vietos nevyriausybinę organizaciją, dirbančią konsultavimo ir mokymų srityse.
Po sėkmingos Lietuvos ir Vokietijos organizacijų komunikacijos, veiklų aptarimo ir stipriųjų kompetencijų išsigryninimo, buvo nutarta kartu teikti Erasmus+ projekto paraišką. Vėliau ji buvo sėkmingai patvirtinta, tad nuo 2022 m. kovo mėn. VšĮ „Vilties Žiedas” yra ES lėšomis finansuojamo projekto „Dvišalės kvalifikacijos ir kompetencijų programos rengimo ir kvalifikacijos kėlimo instruktoriams, taip pat instruktoriams, siekiant įgyti kvalifikacijos tobulinimo įmonėje kvalifikacijos kėlimo srityje, sukūrimas „Sertifikuoto profesijos mokytojo“ pagrindu“ partneris. Projekto tikslas – parengti lietuvių įmonės profesijos mokytojų kvalifikacijos kėlimo mokymo programą, remiantis Vokietijos patirtimi. Projekto tikslinė grupė – profesijos mokytojai, dirbantys su profesinės reabilitacijos ir profesinio mokymo dalyviais.
Kaip mini projekto koordinatorė Guoda Vasiljevienė: „Šis Erasmus+ projektas, pirmiausia – tarpkultūrinis bendradarbiavimas. Jis suteikia galimybę dalyvaujančioms įmonėms skatinti savo institucinį vystymąsi internacionalizacijos požiūriu, taip pat leidžia abiems pusėms keistis skirtingomis praktinėmis žiniomis. Dirbami komandose ir individualiai, kartu su partneriu analizuojame mūsų darbo specifiką. Partneris bando labiau įsigilinti į Lietuvoje taikomus metodus, kurie naudojami profesinės reabilitacijos srityje. Tokiu būdų galima palyginti, kaip dirbama Vokietijoje ir pritaikyti naujus metodus Lietuvai. Kadangi bendraujama anglų kalba, čia iškyla ir dar vienas projekto privalumas – tobulinamos ir mūsų darbuotojų užsienio kalbos žinios“.
Projekto metu bendraujama nuotoliniu būdu, vyksta diskusijos, gaunamos užduotys, atsakinėjama į klausimus. Taip pat numatytos kelionės. Lapkričio mėnesį partneriai iš Vokietijos buvo atvykę į Lietuvą, kitų metų balandį planuojamas lietuvių vizitas pas projekto kolegas.
„EEN tinklo dėka užmegzta partnerystė su vokiečiais ir dalyvavimas bendrame projekte – puiki galimybė ir naudinga patirtis mūsų organizacijai. Iš esmės, tiek įmonės, tiek ir asmens gyvavimas – nuolatinis mokymosi procesas, o tobulėjame ir judame į priekį tik mokydamiesi.“, – pabrėžia Guoda Vasiljevienė.