• Kauno PPA rūmams – padėka iš Europos Komisijos
 • Kauno PPA rūmams – padėka iš Europos Komisijos

  Praėjusiais metais Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantis Enterprise Europe Network (EEN) šventė 10 metų įkūrimo gimtadienį. Lygiai tiek pat metų tinklas veikia Lietuvoje bei padeda labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms plėsti verslą į užsienio rinkas.

  Neseniai Kauno PPA rūmai gavo padėką iš Europos Komisijos. Laiške rūmų generalinei direktorei  Olgai Grigienei dėkojama už projekto kofinansavimą bei paramą, be kurių tinklo teikiamos paslaugos nebūtų tokios sėkmingos.

  Lietuvoje Europos įmonių tinklą atstovauja keturios organizacijos: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei Lietuvos inovacijų centras.

  Pagrindiniai tinklo skaičiai:

  Nuo 2008 m. daugiau nei du su puse milijono įmonių gavo naudos EEN teikiamų paslaugų, didino pajamas bei sukūrė daugiau darbo vietų. Išorinių tyrimų rezultatai rodo, jog įmonės, kurios naudojasi tinklo paslaugomis, pasiekia geresnių plėtros rezultatų. Labai svarbus ir klientų pasitenkinimo dydis – net 86 proc. nurodo, kad tinklo darbuotojų pastangos ir darbas yra vertinami.

  Tinklas sudarytas iš beveik 600 organizacijų veikiančių 54 šalyse.

  Tinkle dirba beveik 3000 patyrusių specialistų.

  Tinklo darbuotojai paslaugas teikia daugiau kaip 2,5 milijono Europos smulkaus ir vidutinio dydžio įmonių.

  Nuo įkūrimo pradžios buvo surengta daugiau kaip 12 000 renginių, skirtų smulkiam ir vidutiniam verslui, o juose dalyvavo daugiau kaip 450 000 dalyvių. Taip pat buvo surengta 2400 verslo kontaktų renginių/misijų, kuriuose dalyvavo beveik 35 000 klientų.

  Per pirmuosius dvejus tinklo gyvavimo metus tinklo darbuotojai atliko beveik 60 000 technologinių ir verslo auditų.

  Tinklo darbuotojai padėjo įmonėms sudaryti beveik 5000 technologinių ir verslo bendradarbiavimo sutarčių.

  Padėta 1490 smulkaus ir vidutinio dydžio įmonių pateikti paraiškas septintosios bendrosios programos finansavimui gauti.

  Tinklo darbuotojai atsakė į beveik 240 000 klausimų, susijusių su ES.

  Tinklo partnerių organizacijos turi galimybę pasinaudoti dvejomis galingomis duomenų bazėmis: viena iš jų yra skirta verslo bendradarbiavimo pasiūlymams, o kita technologiniams pasiūlymams talpinti/ieškoti. Įmonių pasiūlymai yra įkeliami į duomenų bazes ir taip tampa prieinami visiems 600 organizacijų 53 pasaulio šalyje. Tinklo darbuotojai taip pat naudojasi šiomis bazėmis tam, kad padėtų klientams surasti tinkamus partnerius verslo arba technologiniam bendradarbiavimui. Šiuo metu duomenų bazėse yra patalpinta 19 000 įmonių pasiūlymų. Šie pasiūlymai yra reguliariai atnaujinami (kas 1-2 savaites) bei platinami tinklo klientams skelbiant juos tinklalapiuose, platinant siunčiamų naujienlaiškių ar kitomis priemonėmis.

  Tinkle yra įkurta 17 grupių, kurios specializuojasi skirtinguose pramonės sektoriuose (pradedant energetika ir baigiant nanotechnologijomis). Šios ekspertų grupės organizuoja specifinius sektorinius renginius, teikia pagalbą įmonėms aktualiais klausimais.

  Norėtumėte plėstis į užsienio rinkas, sužinoti daugiau? Visada laukiame jūsų klausimų ir susidomėjimo – info@paramaverslui.eu

Skip to content