• Kai idėja svarbiau už technologinius iššūkius arba ką galima padaryti su tūkstančiais panaudotų teniso kamuoliukų
 • Kai idėja svarbiau už technologinius iššūkius arba ką galima padaryti su tūkstančiais panaudotų teniso kamuoliukų

  „Mums patinka iššūkiai, todėl specializuojamės „Neįmanomose misijose“, realiais darbais paversdami net sunkiai įsivaizduojamus klientų prašymus“ – būtent šis sakinys įmonės svetainėje tuomet patraukė Kauno PPA rūmų  tarptautinių ryšių skyriaus dėmesį ieškant  tinkamo kontakto  gautai užklausai iš Danijos, kurioje buvo ieškoma, kas galėtų  iš naudotų teniso kamuoliukų išpjaustyti mažus apvalius skrituliukus, kurie būtų pakartotinai panaudoti kaip baldų kojų padukai. Idėjos iniciatoriai, Danijos startuolis Dots.Recycling ApS, turėjo tvarią idėją iš teniso kortų Danijoje bei daugumoje Europos šalių surinkti tūkstančius panaudotų teniso kamuoliukų bei prikelti juos antram gyvenimui.

  Visa tai prasidėjo 2020 metais ir neišmanančiam žmogui  galėtų pasirodyti visai nesudėtingas procesas,  tačiau nuo idėjos gavimo iki jos įgyvendinimo teko palaukti beveik 2 metus.

  Kompanijos https://kirpro.lt, kuri specializuojasi įvairių medžiagų kirtime, vadovas Edvinas Kriūnas šią ekologišką idėją sutiko entuziastingai, tačiau  iš pradžių teigė, kad technologiškai ji – beveik „iš fantastikos srities“ dėl  begalės  techninių niuansų, tokių kaip medžiagos riestumas, savita apvali forma, ne visada lygiai išsikertantys apskritimai, skirtingas medžiagos storis ir dydis,  sunkus pritaikomumas tam, kad nesiglamžytų, tobulintina pjaustymo technologija, kurią automatizuoti – nerentabilu ir t.t.

  Tačiau verslininkas įnirtingai ir su užsidegimu  įsitraukė į procesą: „Rėmėme nedidelį danų startuolį Dots.Recycling ApS kuo tik galėjome: nuolaidomis gamybai, patarimais ir finansiniais mokėjimų atidėjimais. Savo lėšomis sukonstravome didžiają dalį  įrengimų, o skalbdami iškirstus padukus sugadinome 3 skalbimo mašinas, kol atradome būdą, kaip tai daryti efektyviai. Jų mintis man patiko  asmeniškai, tad dirbome prie šios idėjos visi kartu beveik 2 metus. Danai tikrai stengėsi ir, kiek man žinoma, jie sėkmingai pardavė jau ne vieną dešimtį tūkstančių padukų. Taip šiek tiek prisidėjome prie bendros eko tvarumo idėjos“.

  Šiuo metu jų sandėlyje  – dar  15 000 teniso kamuoliukų, kuriuos įmonė perdirbs į padukus baldams. Įmonės vadovas teigia, jog teniso kamuoliukų medžiaga  – puikiai slystanti ir ilgaamžė, todėl baldams ji labai tinka. Lietuvos ir Danijos įmonės jau kuris laikas dirba su reguliariais užsakymais ir planuoja tęsti bendradarbiavimą ateityje.

  Danai savo ruožtu yra taip pat labai patenkinti  bendradarbiavimu su lietuviais, kurių gaminami perdirbto  audinio padukai sėkmingai parduodami ne tik Danijos, bet ir Europos parduotuvėse, o išradinga idėja vertinama ypač palankiai. Neradus tinkančio tiekėjo, Edvinas Kriūnas apsiėmė danams gaminti ir specialius lipdukus, kuriais  padukai priklijuojami prie baldo.

  Savo darbe besivadovaujantis dėsniu „Turi noro, ieškai galimybių, neturi noro – ieškai priežasčių“ jis pripažįsta, jog  su danais pradėtas procesas be puikios idėjos įgyvendinimo buvo naudingas dar  ir tuo, jog  sudėtingame kūrybiniame procese padaryti atradimai davė žinių, kurios pasitarnavo ir kituose jų projektuose kuriant precizikos ir išradingumo reikalaujančius produktus.

  „Kiekvienas naujas projektas yra galimybė atrasti kažką naujo, o išmoktos pamokos  atvedė į bendradarbiavimą su tokiomis įmonėmis kaip Brolis Defence Group, Freor LT, Diled, Oxygen Group, Reed ir daugeliu kitų“ – teigia Edvinas Kriūnas.

  Jie teigia, kad mašininis medžiagų apdirbimas gali ženkliai sumažinti gaminio savikainą, o sritis apima nuo stambios pramonės iki nedidelio tiražo dekoratyvinių dirbinių gamybos.  Specifines  kirtimo paslaugas siūlantis verslininkas Edvinas Kriūnas orientuojasi į  įvairias pramonės sritis. Teikiamos paslaugos apima nuo tarpinių gamybos optiniams taikikliams iki garso izoliacijos prekybai skirtiems šaldytuvams.

  Kalbėdamas apie pradėtą bendradarbiavimą su Kauno PPA rūmais, verslininkas teigė: „Paklausimas buvo netikėtas, bet labai džiaugiuosi, kad tokiu būdu radome naują klientą. Sužinojome apie naudingas Enterprise Europe Network teikiamas galimybes kaip tarptautiniai verslo kontaktų renginiai, verslo misijos, daug šalių jungianti duomenų bazė, seminarai bei  daugelis kitų galimybių, kurios padės mums būti patraukliems ir konkurencingiems ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.“

  Enterprise Europe Network, veikiantis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose,  aktyviai bendradarbiauja su partneriais užsienyje, ieškančiais gamintojų Lietuvoje.

  Domina EEN tinklo verslo partnerių paieškos paslaugos? Susisiekime! https://eenlietuva.eu/kontaktai/

  *Pagrindinės nuotraukos autorius – Dots. Recycling

Skip to content