• IT klasterio koordinatorius: tarptautinėse parodose supranti, kur juda rinka
 • IT klasterio koordinatorius: tarptautinėse parodose supranti, kur juda rinka

  Prieš keletą metų UAB „Aciety“, naujasis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys, pažangių, daugiau nei tūkstančio IT įmonių tinklas Lietuvoje ir Rytų Europoje, tapo IT įmonių klasterio iniciatoriumi. Septynios lietuvių įmonės susijungė į klasterį „Waynord“. Klasteryje veikiančios įmonės tarpusavyje nekonkuruoja, vieną kitą stiprina, stengiasi siekti bendrų tikslų: plėsti eksportą, diegti inovacijas, dalintis „know-how“ bei tartis personalo, marketingo ir kitais klausimais. Susivieniję IT specialistai siūlo programavimo paslaugas klientams iš Izraelio, Skandinavijos ir Vokietijos.Veikla tikslingai nukreipta į eksportą.

  Po kurio laiko kilo poreikis padidinti klasterio MTEPI potencialą ir paskatinti bendradarbiavimą naujų inovatyvių produktų kūrimo srityje dalyvaujant tarptautinėse MTEPI iniciatyvose.

  „Svarbu žinoti tendencijas, išlikti konkurencingiems. Dalyvaujant konferencijose, parodose tikimasi padidinti klasterio narių MTEP veiklų intensyvumą, pritraukti užsienio partnerių ir dalyvauti MTEPI programose“, – sako klasterio koordinatoriaus, UAB „Aciety“, vadovas  Tomas Pagirys.

  Klasteris, pateikęs paraišką Europos Sąjungos finansavimui gauti, pradėjo įgyvendinti projektą pagal priemonę „InoConnect“. Pagal šią priemonę įmonės dalyvauja tarptautiniuose renginiuose, kuriuose siekiama užmegzti ryšius su užsienio partneriais, klasteriais, mokslo ir studijų institucijomis informacinių technologijų srityje.

  „Dalyvavimas konferencijose, parodose, misijose – puiki galimybė pamatyti naujausius produktus, tendencijas. Būdamas ten supranti, kur juda rinka ir kokie naujausi technologijų taikymo praktikoje pavyzdžiai“, – pasakoja T. Pagirys.

  Klasteris „Waynord“ dalyvavo devyniose konferencijose ir parodose Japonijoje, Kinijoje, Singapūre, Belgijoje, Vokietijoje ir kitur. Iš jų grįžo su žiniomis, kontaktais bei aštuoniomis bendradarbiavimo sutartimis.

  „Grįžti su sutartimi – sėkmė. Visi, kas daugiau važinėja į tarptautinius renginius, žino, kad tai – nuolatinis darbas, prieš ir po renginio, – priduria T. Pagirys.- Į išvykas, kurių geografiją specialiai stengėmės rinktis įvairią, žiūrime atsakingai. Grįžus į Lietuvą, visi kontaktai suvedami į santykių su klientais vadybos sistemas. Kontaktai aprašomi, tad visada galima rasti tam tikro susitikimo aprašymą, kontaktą. Taip tęsiame bendravimą elektroninėje erdvėje“, – apie darbą po parodų toliau pasakoja Tomas.

  Klasterio iniciatoriaus ir koordinatoriaus UAB „Aciety“ veikla remiasi platforma, kurioje įmonės pateikia informaciją apie save. Daugiausiai šį tinklą sudaro įmonės, teikiančios programavimo ir programuotojų nuomos paslaugas. Platforma veikia IT įmonių tinklo pagrindu. Veiklai plėtoti „Aciety“ tinklas finansavimą pritraukė naudodamas minios investavimo metodą, kuomet investicijos buvo pritrauktos mažomis sumomis iš didesnio pavienių investuotojų skaičiaus.

  Dalyvaudama parodose, sekdama naujausias technologijų ir IT rinkos tendencijas, šiemet įmonė sukūrė ir sėkmingai vysto naują platformos modulį – produktų parduotuvę. Modulis remiasi išmaniuoju kuponu TAP, leidžiančiu nusipirkti programinės įrangos įmonės platformoje. Didžiausia jo vertė – galimybė ir motyvacija programavimo paslaugų įmonėms tapti produktų platintojais be atskirų sutarčių su produktų įmonėmis. Taip kuriama ekosistema su žymiai didesniu pardavimų potencialu.

  Kuponas yra parengtas ir atitinka Lietuvos banko patvirtintą trečią tokenų klasę – „coupontoken“. TAP remiasi griežtu modeliu, kai iš pradžių pritraukiami IT produktai ir tik tuomet išleidžiamas kuponas, leidžiantis juos įsigyti. Kuponas grįstas blockchain technologija, kai visi įrašai ir susitarimai yra fiksuojami, o vėliau nebesuklastojami. Taip užtikrinamas viso modelio skaidrumas. Platformoje galima įsigyti tiek baigtų, tiek adaptuotinų produktų. Jų pasiūla taipogi labai įvairi: nuo tradicinių Web produktų iki sudėtingų specifinių sistemų ar jų modulių. Šio modelio plėtrai įmonė planuoja didelį dėmesį ir ateityje.

   

Skip to content