• Enterprise Europe Network tinklo ir rūmų pagalba tiesiant komunikacinius tiltus
 • Enterprise Europe Network tinklo ir rūmų pagalba tiesiant komunikacinius tiltus

  AB „Ortopedijos technika“ – viena iš įmonių, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių, kuri reguliariai naudojasi Enterprise Europe Network tinklo teikiamomis paslaugomis: dalyvauja EEN organizuojamuose renginiuose ir seminaruose, teikia įvairias užklausas internacionalizacijos klausimais, aktyviai ieško naujų verslo parterių ir kuria susidomėjimus kitų šalių kompanijų verslo pasiūlymams EEN duombazėje.

  AB „Ortopedijos technika“ – didžiausia ortopedijos techninių priemonių gamintoja Baltijos šalyse. Veiklą pradėjusi dar 1945 metais ir sėkmingai veikianti iki šiandien, kompanija gamina ir siūlo aukštos kokybės  modernias ortopedijos technines priemones:  įtvarus sportui ir reabilitacijai, individualius galūnių protezus, individualią ortopedinę avalynę, avalynės įdėklus, ir kt.

  Įmonės gaminius, skirtus judėjimui palengvinti, galima rasti ne tik 10-tyje specializuotų parduotuvių „Sveikatinė“ ir bendradarbiaujančiose vaistinėse visoje Lietuvoje,  bet ir užsienyje. Produkcija sėkmingai eksportuojama į 17 pasaulio šalių: Nyderlandus, Jungtinę Karalystę, Vokietiją, Skandinaviją, Jungtinius Arabų Emyratus ir kt. Ir nors eksportas kasmet auga, įmonė nuolat ieško galimybių sustiprinti savo pozicijas esamose eksporto rinkose ir atrasti naujų.
  Todėl EEN tinklo, veikiančio Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, darbuotojų  paraginta, įmonė dar pernai pasinaudojo ir dar viena tinklo teikiama galimybe – užpildė anketą, kuri tinklo darbuotojų pagalba buvo išbaigta ir sėkmingai patalpinta verslo partnerių paieškos duomenų bazėje.

  Neilgai trukus įmonės verslo pasiūlymu susidomėjo viena gerai žinoma Vokietijos kompanija. Ji ne tik pati gamina įvairius ortopedijos gaminius, bet ir užsiima analogiškų gaminių platinimu. Kadangi įmonė turėjo planų plėsti turimų produktų asortimentą, EEN duombazėje atkreipė dėmesį į lietuvių bendradarbiavimo pasiūlymą. Tinklo darbuotojų Vokietijoje ir Lietuvoje padedamos, įmonės buvo supažindintos ir užmezgė pirmąjį kontaktą. „Ortopedijos technikos“ atstovai operatyviai išsiuntė savo gaminių katalogą ir po kelių skambučių ir apsikeitimų laiškais buvo priimtas susitarimas – lietuviai gamins vokiečiams kelių modelių riešo įtvarus, kurie padeda po riešo patempimų, sutvirtina riešą pašalinus gipsą arba atliekant sunkesnius darbus, apsaugo profilaktiškai.

  Kaip sako įmonės eksporto vadybininkė Aušra Kavaliauskaitė „Turbūt sunkiausia ir buvo pati pradžia – parodyti, kad mes esame patikimi partneriai. Su klientu bandėme savarankiškai susisiekti dar 2018 metais, tačiau tik su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų pagalba ir EEN užnugariu pavyko užmegzti tvirtesnį ryšį, kuris išaugo į gamybos ir pardavimo stadiją. Žinoma, ne mažiau buvo svarbu ir mūsų įmonės turima ilgametė patirtis, kuri, kaip ne kartą pastebėjome, yra ypač vertinama tarp Vokietijos klientų.  Be to, galėjome sužavėti plataus spektro produktų pasiūla, kuri rodo mūsų universalumą gamyboje ir nuoseklų judėjimą į priekį.“

  „Gera turėti draugų versle, kurie padeda tiesti komunikacinius tiltus“,- sako Aušra ir ragina eksportuojančias įmones aktyviai naudotis Enterprise Europe Network ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų teikiamomis paslaugomis, skirtomis  tarptautinės plėtrai. Susidomėjote? Kviečiame susisiekti:  https://eenlietuva.eu/kontaktai/

Skip to content