• Vystote žiediniu dizainu grįstą produktą ar paslaugą, ar turite idėjų? Kviečiame į nemokamus mokymus ir produkto vystymo preakseleratorių!
 • Vystote žiediniu dizainu grįstą produktą ar paslaugą, ar turite idėjų? Kviečiame į nemokamus mokymus ir produkto vystymo preakseleratorių!

   Lietuvoje startuoja pilotinis projektas „Circuloop“, skirtas žiedinės ekonomikos principais paremtiems produktams ir paslaugoms vystyti. Projektas padės įmonėms į verslo modelį integruoti žiedinio dizaino principus, kurti ir tobulinti produktus bei paslaugas, mažinti aplinkos taršą. Norintys dalyvauti projekte, kviečiami registruotis interneto svetainėje http://circuloop.lt/app/#/ iki 2022 m. gruodžio 30 dienos

  Video: https://fb.watch/hn0-Bk2Hh8/

  Daugiau apie projektą:

  Įsikūręs Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnio „DesignLibrary“ patalpose, „Circuloop“ projektas suteiks dalyviams prieigą prie bendradarbystės ir prototipavimo erdvės, ekspertinės mentorystės, centralizuotos duomenų bazės bei selektyvios finansinės paramos žiedinės ekonomikos inovacijoms vystyti.

   Prof. dr. Rūta Valušytė, KTU Dizaino centro vadovė, Lietuvos dizaino tarybos narė ir viena iš pagrindinių projekto iniciatorių, pabrėžia žiediškumo svarbą naujos ekonominės vertės kūrimui: „Žiediškumas – tai naujos kartos ekonomikos principas, galintis padidinti konkurencinį verslo pranašumą. Europoje jis jau tapo būtinybe. Visgi žiedinė produktų ir paslaugų transformacija daugumai įmonių kelia daugybę iššūkių. Todėl, siekdami griauti žiedinio dizaino mitus ir skatinti žiediškumo principų taikymą versle, ir pradėjome šį preakceleratorių. Partnerystė tarp KTU, tyrimų ir dizaino agentūros „CRITICAL + Xwhy“ bei Milano politechnikos universiteto – tai pirmas tokio tipo projektas Baltijos šalyse.“

   Keturių mėnesių preakceleratoriaus programa „Circuloop“ derins teorinį ir praktinį elementus. Dalyviai įgis žinių apie žiedinę ekonomiką ir žiedinį dizainą, galės pasinaudoti KTU ir Milano politechnikos universiteto mentorių bei kitų dizaino, medžiagų, rinkodaros ir verslo ekspertų konsultacijomis. Dalyviai taip pat gaus prieigą prie įvairių akademinių išteklių (pvz., skaitmeninės dizaino bibliotekos) bei „maker space“ dirbtuvių erdvės žiediniu dizainu paremtų prototipų kūrimui.

  Mažiausiai du projektai gaus papildomą finansinę pagalbą produkto dizaino paslaugoms ir prototipo gamybai, o du sėkmingiausi projektai – dizaino intelektinės nuosavybės apsaugos registravimui.

   

  Indrė Kundrotaitė

  ​​circulσσp piloto veiklos koordinatorė​

  ​​​ ​​Kauno technologijos universitetas​

  ​​Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas​

  ​​Studentų g. 56–171, LT-51424 Kaunas​

  ​​Mob. tel. +370 603 60062​

  info@circuloop.lt

  ES struktūrinių fondų projektas, finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 01.2.2-LMT-K-718 veiklą „Aukšto lygio tyrėjų grupių vykdomi moksliniai tyrimai, skirti kurti ūkio sektoriams aktualias MTEP veiklų tematikas atitinkančius rezultatus, kurie vėliau galėtų būti komercinami“.

   

Skip to content