• Viešieji pirkimai karantino metu

  Dėl Lietuvoje vykstančio karantino ir jo sukelto neapibrėžtumo kyla nemažai klausimų apie viešųjų pirkimų procesą. Kelis atsakymus šia tema pateikia advokatų profesinės bendrijos „Magnusson ir partneriai“ partneris Marius Endzinas, Viešųjų pirkimų grupės vadovas:

  Ką daryti, jei šiuo metu artėja terminai pasiūlymui pateikti, ar galima prašyti juos pratęsti?

  Kol kas CVP IS veikia be trukdžių, tad terminai galioja tokie, kokie buvo paskelbti. Žinoma, galima perkančiosios organizacijos prašyti terminus nukelti, jeigu dėl susidariusios situacijos (susijusios su COVID-19 ar karantinu) nespėjate parengti pasiūlymo, gauti jam parengti reikalingos informacijos, dokumentų ir pan. Perkančioji organizacija Jūsų prašymą svarstys įprasta tvarka ir jį gali, bet neprivalo, patenkinti.

  Ar yra pasikeitimų dėl terminų pretenzijoms ir ieškiniams pateikti?

  Kol kas terminai galioja tie patys, kaip įprasta (5 darbo dienos supaprastintiems ir 10 kalendorinių dienų tarptautiniams pirkimams), kadangi iš tiekėjų pusės viskas vykdoma elektroniniu būdu. Gali būti, kad vėluos pretenzijų išsprendimas, tačiau apie tai perkančiosios organizacijos turėtų pranešti kiekvienu atveju. Jeigu per 6 darbo dienas nuo pretenzijos pateikimo negavote sprendimo dėl jos ir perkančioji organizacija nepranešė apie termino prasitęsimą – pradeda skaičiuotis 15 dienų terminas kreiptis tiesiai į teismą. 

  Ar perkančioji pusė gali pratęsinėti terminus atsižvelgiant į tiekėjų prašymus arba savo iniciatyva?

  Gali. 

  Ką daryti, jei yra grėsmė, kad sutarties vykdymas įstrigs dėl su COVID-19 susijusių apribojimų?

  Tokiu atveju reikia kuo skubiau pranešti perkančiajai organizacijai ir kartu spręsti dėl sutarties nutraukimo ar pakeitimo. Sutarties nutraukimas laikomas kraštutine priemone, tad pirmiausia turėtų būti svarstoma pakeitimo galimybė, įskaitant vykdymo terminų nukėlimą ar laikiną sutarties vykdymo sustabdymą. Apie tai plačiau galima pasiskaityti VPT išaiškinime.

  Jūsų patogumui susistemintus klausimus ir atsakymus galite rasti čia.

  Jeigu turite klausimų, galite susisiekti su „Magnusson ir partneriai“ ekspertais.

Skip to content