• Vienija tikslas augti kartu
 • Vienija tikslas augti kartu

  Praėjusią savaitę Marijampolės profesinio rengimo centro (Marijampolės PRC) išvykstamasis vadovų posėdis įvyko Zyplių dvare (Šakių raj.). Surengtas susitikimas ir diskusija su verslo atstovu, restorano „Kuchmistrai“ įkūrėju ir parduotuvių tinklo „Gulbelė“ vadovu Arūnu Tarnausku. Verslo ir ugdymo įstaigos dialogas padeda išlaikyti iniciatyvas sėkmingam specialistų rengimui.

  Jau ne pirmus metus Marijampolės atstovai kruopščiai dirba su savo strateginiu planu M 4.0 ir Sūduvos verslininkus buria draugėn. Diskutuojama apie maisto specialistų ugdymo ir įdarbinimo gerinimo galimybes, rinkos diktuojamus pokyčius. Susitikimo metu diskutuota apie maisto pramonę pietvakarių Lietuvoje, išsakyti lūkesčiai ir aptartos galimybės ugdyti specialistus profesinei sėkmei maisto pramonėje.

  „UAB „Gulbelė“ pameistrystės klausimu yra mūsų lyderiaujantis partneris. Manau, kad pameistrys įmonei kuria ne tik pridėtinę vertę, bet ir padeda augti kaip socialiai atsakingam darbdaviui. Savaime suprantama, iššūkių yra ir darbdaviams, galbūt vienam pameistriui reikia daugiau konsultacijų ir pagalbos, kitas yra labiau savarankiškas. Meistras, atsakingas už pameistrio mokymą, turi atrasti laiko ir noro konsultacijoms ir darbui kartu“, – sako Marijampolės profesinio rengimo centro direktorius Gražvydas Juodišius.

  Marijampolės PRC 2021 metų pradžioje pameistrystės forma mokėsi per 100 mokinių. Dalis pameistrių dalyvauja projekte, kurio dėka įmonėse dirbantys meistrai gauna papildomą atlygį už atliekamą meistrų darbą. UAB „Gulbelė“ pirmuoju projekto etapu turėjo 7 mokinius ir 4 meistrus 4 krautuvėse, o antruoju – 5 meistrus ir 5 mokinius 4 krautuvėse.

  „Svarbiausia ne kiekybė, o kokybė ir tai mūsų vienas svarbiausių tikslų. Tiesioginis bendravimas su darbo rinkos lyderiais ir sugebėjimas dalintis gerosiomis patirtimis, problemų sprendimo būdais, nuolat analizuojama darbo rinkos situacija ir poreikiai, steigėjo rekomendacijos kurios pritaikomos tiek visos Lietuvos, tiek Marijampolės regiono atžvilgiu, tai yra raktas į sėkmingą profesinį mokymą“, – pasakojo G. Juodišius.

  „Ypatingai vertiname Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus specialistų pastangas paruošti darbuotojus realioms rinkos sąlygoms. Kad ir šis karantinas daug kam tapo dideliu iššūkiu, pakoregavo įprastinius prekybos principus. Ne mažiau džiugina ir tai, kad mūsų darbuotojai, neturėję pardavėjo profesinio išsilavinimo turi galimybę ugdymą derinti su pasirinktu darbu. Tai didžiulė vertė visos įmonės augimui ir gebėjimui teikti profesionalias paslaugas konkurencingoje aplinkoje,“ – tikina UAB „Gulbelė“ vadovas Arūnas Tarnauskas.

  „Pameistrystė – nėra kažkas naujo ar keisto. Manau, kad amato, profesijos įgijimo prasme tai yra būtina priemonė. Apskritai palaikau visas iniciatyvas ir formas siekiant geresnių rezultatų, o šiame etape, kai profesinį rengimą reikia reabilituoti (būkim atviri, – ilgą laiką profesinės mokyklos buvo vertinamos kaip skirtos tiems, kurie jau niekur kitur nebetinka), pažintis su meistru, jo darbo niuansais, patirtimi, praktiniais patarimais yra vadovėliuose neaprašoma. Linkiu dar tampresnio bendradarbiavimo tarp verslo ir švietimo, nes šios sistemos turi gyventi ypatingoje sinergijoje“, – komentavo Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis.

   

  „Gulbelės grupė“ info

Skip to content