• Vienetinė gamyba – iššūkiai ir galimybės
 • Vienetinė gamyba – iššūkiai ir galimybės

  Vienetinė arba diskretinė gamyba – tai gamybos būdas, kai klientui pasiūlomas unikalus, specialiai jo poreikiams pritaikytas produktas. Vienetinės gamybos variacijų yra daug – klientas gali pats apspręsti tam tikras funkcines gaminio savybes, gali susiformuoti produktą iš esamų modulių, gali prašyti sukurti specialiai jam skirtą individualizuotą produktą – nepriklausomai nuo įsitraukimo laipsnio, klientas visada turi įtakos galutiniam produktui.

  Apie vienetinės gamybos valdymą plačiau pasakojome šiame internetiniame seminare. Kviečiame žiūrėti!  Vienetinė gamyba – kelios rūšys

  Viena iš vienetinės gamybos rūšių – tai komplektuojamoji gamyba, kada pirkėjas iš galimų modulių pats susikomplektuoja tam tikrą rinkinį, pvz. baldų komplektą. Antroji rūšis – konfigūruojamoji gamyba, kai klientas gali pats pasirinkti tam tikras gaminio savybes, tokias kaip spalva, dydis, papildomos funkcijos ir taip „susikurti“ savo individualų gaminį. Trečioji rūšis – konstruojamoji gamyba – reiškia, kad gaminamas individualus, būtent konkrečiam vartotojui skirtas ir jo specifinius poreikius atitinkantis produktas.

  Atliekant kombinuotą gamybą dalis gaminio yra konfigūruojamas produktas, t.y. klientas pasirenka gaminio funkcijas ir savybes iš esamų variantų, o kita dalis gaminio yra konstruojama specialiai šiam klientui atsižvelgiant į jo poreikius. Dar vienas variantas – tai projektinė gamyba, kada gamyba yra vienas iš projekto vystymo etapų. Pavyzdžiui, įmonė užsiima statybos darbais, o greta to vykdo metalinių konstrukcijų gamybą – šiuo atveju, metalinės konstrukcijos gaminamos konkrečiai individualiems statybos darbų projektams.

  Pagrindiniai iššūkiai, užsiimant vienetine gamyba

  Vienetinis gaminys, priešingai negu standartinis, yra kompleksiškas, sudarytas iš daugelio komponentų ir nuolat vystomas. Gaminant standartinius produktus, užtenka paruošti produktą, pakuotę ir patvirtinti procedūras, kurios yra greitai išmokstamos. Vienetinėje gamyboje, produktas yra nuolatos vystomas, todėl inžinierių funkcija nesibaigia ties produkto sukūrimu, jie dalyvauja visoje gamybos grandinėje, paversdami kliento poreikius gamybos darbuotojams suprantama kalba. Taip atsiranda kur kas daugiau neapibrėžtumo – planuojant žaliavas, nustatant terminus bei užtikrinant efektyvią informacijos sklaidą – ir vienas iš pagrindinių iššūkių yra šį neapibrėžtumą suvaldyti.

  Kaip paversti iššūkius konkurenciniais privalumais?

  Individualizuotas, konkretaus kliento poreikiams pritaikytas gaminys turi kur kas didesnę pridėtinę vertę nei standartizuotas masinės gamybos produktas. Kuo individualesnis jūsų gaminamas produktas, tuo mažiau gamintojų, galinčių su jumis konkuruoti.
  Taigi, jeigu suvaldomas vienetinę gamybą lydintis neapibrėžtumas – įmonė įgyja didžiulį konkurencinį pranašumą. 

  Kaip suvaldyti šį neapibrėžtumą? Jei vienetinė gamyba yra Jūsų verslo pagrindas, standartinių gamybos valdymo sistemų gali neužtekti, čia reikalingi specializuoti gamybos valdymo sprendimai, sukurti atsižvelgus į industrijos specifiką.

  Vokiečių kurti sprendimai vienetinei gamybai

  „Microsoft“ partnerių tinklą visame pasaulyje sudaro beveik 70.000 įmonių, tarp jų yra ne tik „Softera Baltic“ bet ir daugiau kaip 20 metų sėkmingai kurianti gamybos valdymo sprendimus Vokietijos bendrovė „Cosmo Consult“. Džiaugiamės, kad būtent jų kuriamus gamybos valdymo sprendimus galime pasiūlyti ir Lietuvos įmonėms.

  Vienetinės arba diskretinės gamybos valdymas yra viena pagrindinių „Cosmo Consult“ ekspertinių sričių. Visi jų sprendimai yra pritaikomi prie kiekvienos įmonės veiklos specifikos ir apima kiekvieną gamybos proceso etapą, nuo žaliavų pirkimų ir kokybės kontrolės, receptūros valdymo ir procesų automatizavimo iki optimalaus darbo grafiko sudarymo.

  >>Reikalinga specializuota gamybos valdymo sistema?<<

  Susisiekite – suteiksime nemokamą konsultaciją bei paruošime Jūsų įmonės poreikius atitinkantį pasiūlymą.


  klausk@softera.lt | +370 620 93555

Skip to content