-->
 • Uoslė – galingas pojūtis: taigi kuo kvepia jūsų erdvės?

  Ar esate kada susimąstę kokie prisiminimai gali būti kuriami jūsų namuose? Kaip jūsų namus, erdves atsimins iš jų išėjęs žmogus, o gal net ir pats jūs būdamas kažkur toli? Kuriant prisiminimus kvapams teikiama didžiulė reikšmė, kodėl? Kaip rašo laimės tyrinėtojas Meik Wiking savo knygoje „Menas kurti prisiminimus: kaip sukurti ir atsiminti laimingas akimirkas“, todėl, kad jie prisideda kuriant unikalias ir multisensorines patirtis, kurias galima konvertuoti į prisiminimus. Tiesa ta, kad kvapai neturi reikšmės, kol jų nesusiejam su vienokia ar kitokia patirtimi. Tik tuomet, kai kvapas yra tapęs patyrimo dalimi, jis ima kelti asociacijas ir tą patyrimą iš dalies atstoti. Štai kodėl mes nusikeliame į vaikystę užuodę bandelių kvapą, štai kodėl mes prisimename tam tikrą žmogų užuodę jo kvepalų kvapą nuo tiesiog pro šalį einančio žmogaus ir t.t.

  Andy Warholas jautė aistrą kvepalams. Savo memuaruose jis pasakoja, kaip nuolat keisdavo kvepalus, kad išsaugotų su kiekvienu kvapu susijusius prisiminimus. Menininkas tikėjo, kad akys, klausa, lytėjimas, ir ragavimas nėra tokie galingi kaip uoslė, kad sugrąžintų į konkretų prisiminimą. Buteliukuose saugodamas kvapus jis jautėsi kontroliuojąs prisiminimus ir galįs pasirinkti, kuriuos jų esant vienokiai ar kitokiai nuotaikai aplankyti . „Tai tvarkingas būdas prisiminti“, – sakė jis. Viena teorijų, kodėl kvapas toks svarbus, aiškina, kad kvapai turi sąsają su limbine sistema smegenyse, kuri, kaip tikima, yra atsakinga už prisiminimus ir emocijas.

  Taigi kuo kvepia jūsų namai ir kokius prisiminimus jums ir kitiems jie kuria? Įsivaizduokite, kaip jūsų erdvės gali tapti laimingų prisiminimų objektu, kurių kvapas nuneša į laimingas, romantiškas, o gal tiesiog jaukias akimirkas.

  Kvapas klientui, Jūsų įmonės darbuotojams, kolegoms, draugams ar verslo partneriams gali padėti prisiminti Jus, Jūsų įmonę ir net padidinti pardavimus. Dovanojant tiek žvakę, tiek namų kvapą, dovaną gaunančiajam, siųsite unikalią žinutę. Savitas Jūsų erdvės kvapas atkreips dėmesį ir primins apie Jus tiek klientams, tiek verslo partneriams.

  Kviečiame užsukti kavos puodeliui pas mus, kur galėsime aptarti dovanos ar Jūsų erdvėms skirto kvapo Jums tinkamiausią variantą arba lauksime Jūsų užklausų elektroniniu paštu: juste@naturaliosidejos.lt arba telefonu +370 674 05555. Visą prekių asortimentą galite pamatyti čia: www.naturaliosidejos.lt.

Skip to content