Asociacija „Šviesuva“
UAB „Pirmas žingsnis“ konferencijų salėje
Kaunas, Raudondvario pl. 150
2015 m. lapkričio 19 d., ketvirtadienis, 16.00-17.30
Generalinis rėmėjas – Algimantas Astrauskas
Aleksandras Žarskus, etnologas: Kraujo reakcija (pH) ir kvėpavimas
Paskaitos anonsas:
Aplinka kurioje gyvename. Kokia yra bendra visuose ilgaamžių rajonuose gyvenančiųjų ilgaamžiškumo priežastis?
Ar visuotinai priimtos normos yra tikros? Kas ir kaip jas nustato? Kodėl skiriasi normos įvairiose šalyse? Citrina – rūgština ar šarmina? Kodėl labiau pasitikime tuo ką matome ir girdime, bet ne tuo ką jaučiame ir patiriame? Potencialusis ir tikrasis rūgštingumas. PH skalė. Kokia rūgšties esmė?
Kodėl tiek daug virškinimo sutrikimų?
Kodėl dauguma knygų apie sveiką gyvensena prasideda nuo kvėpavimo pratimų? Kas yra bendra tarp įvairių skirtingų kvėpavimo metodų? Deguonies ir anglies dvideginio sąveika. Kokį vaidmenį kvėpavime atlieka anglies dvideginis? Verigo-Boro efektas. Žmogų maitina ne tas deguonis, kurį jis įkvepia, bet kurį jis įsisavina. Koks maisto produktas yra pagrindinis?
Kam reikalingi vandenilio jonai? Kraujo rūgštingumo-šarmingumo požymiai.
Koks yra įvairių sveikos gyvensenos metodų: kvėpavimo pratimų, šaltų maudynių, badavimo, lėto bėgimo, vegetarizmo, urino terapijos, suskirstytos mitybos, veganizmo, žaliavalgystės ir naujos mados – paleo mitybos bendras vardiklis?
Aleksandras Žarskus – asociacijos „Šviesuva“ įkūrimo iniciatyvinės grupės narys, lektorius, lietuvių etnologas, vienas žymiausių Lietuvos mąstytojų, šalies sveikuolių sąjungos išminčius. Aleksandras Žarskus daugelį metų dalinasi savo išmintimi su tautiečiais. Garsėja savo paskaitomis visoje šalyje, įžvalgomis, knygomis, straipsniais bei gyvenimo pozicijos tvirtumu. Vadinamas mūsų laikų Vydūnu. A. Žarskus savo paskaitose, knygose bei straipsniuose kelia gilius humanizmo klausimus, dažnai jie sulaukia lavinos kritikos, pasipiktinimo, naujų klausimų, jo teiginiai verčia iš naujo apsispręsti, svarstyti, ginčytis. Lektorius skaito paskaitas iš parengtų ciklų „Šeimos gyvenimo papročiai ir šiuolaikinis žmogus“, „Vidinis žmogaus pasaulis ir Endoekologija“, „Psichologinis savęs pažinimas“ , „Sąmonė ir pasaulėvaizdis“. Jo paskaitos yra labai populiarios, gilios, jos konpektuojamos, įrašinėjamos ir plačiai aptarinėjamos.