Partnerystė yra būtina organizacijos plėtrai ir tobulėjimui. Tokia mintimi vadovaujasi Kauno PPA rūmų narė – Kauno kolegija, kuri kovo 19–23 d. subūrė profesionalus iš 20 pasaulio šalių.
„Sunku įsivaizduoti Kauno kolegijos veiklą be pastangų įgyti, perimti ir taikyti veikloje globalią patirtį“, – pabrėžia Kauno kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jolanta Valiaugienė, pristatydama tradicinės kolegijos iniciatyvos – kasmet rengiamos tarptautinės savaitės „Going International 2018“ programą.
Kauno kolegijos akademiniuose padaliniuose paskaitas vedė, pranešimus skaitė, susitikimuose su akademine bendruomene ir verslu dalyvavo profesionalai iš Danijos, Suomijos, Belgijos, Portugalijos, Serbijos, Pietų Afrikos Respublikos, Jordanijos, Ukrainos, Gruzijos, Baltijos šalių ir kitų valstybių.
Jau ketvirtus metus Kauno kolegijos tarptautinės savaitės metu rengiama konferencija „Inovatyvios (eko) technologijos, verslumas ir regionų plėtra“ (angl. Innovative (Eco) Technology, EntrepreneurshipandRegionalDevelopment (IECOTERD), sukvietusi tyrėjus ne tik iš Europos, bet ir kitų žemynų.
Pasak organizatorių, šia konferencija kasmet siekiama skatinti mokslinę diskusiją apie naujausias technologijas ir jų pritaikymo versle, pramonėje galimybes, orientuojantis į regionų plėtrą. Išskirtinis dėmesys skiriamas žaliosioms technologijoms, tvariam regionų vystymuisi.
Šiemet konferencija sutraukė daugiau nei 200 dalyvių, kurie žiniomis dalijosi aštuoniose sekcijose. Jose pranešimus pristatė profesionalai iš baldų gamybos, aplinkos inžinerijos, urbanistinės plėtros, maisto pramonės, informacinių technologijų ir kitų sričių.
„Džiaugiamės, kad pavyksta pasikviesti įdomių, tarptautiniu mastu pripažintų pranešėjų, aptarti kartu atliktų tyrimų rezultatus ir rasti naujų sprendimų ,“ – teigia Kauno kolegijos Technologijų fakulteto studijų plėtros skyriaus vedėja dr. Irma Spūdytė.
Daugiausiai klausytojų dėmesio šiemet sulaukė naujos kartos verslininko ir investuotojo, Nextury Ventures rizikos kapitalo fondo įkūrėjo Iljos Laurs pranešimas, kuriame jis akcentavo verslo ir aukštojo mokslo partnerystės svarbą siekiant inovacijų proveržio. Konferencijoje Panevėžio miesto patirtį siekiant robotikos proveržio dalinosi laisvosios ekonomikos zonos (LEZ) projektų vadovas Daumantas Simėnas. Darnaus vystymosi konsultantė, Kauno kolegijos lektorė Audronė Alijošiūtė skaitė pranešimą apie ateities perspektyvas siekiant tvarumo. Plenarinį posėdį baigė profesorius dr. HamzaAbbass Ali Al-Sewadi iš Jordanijos, palietęs itin aktualius duomenų apsaugos klausimus.
„Socialinė partnerystė – ne vienadienis reiškinys. Nutinka, kad veiklos su partneriais rezultatų atneša tik po kelerių metų,“ – patirtimi dalijasi J. Valiaugienė, patardama nepraleisti galimybių megzti tarptautinius kontaktus, tačiau išlaikyti nuoseklumą.
Kauno kolegija tarptautinę savaitę „Going International 2018“ surengė jau dešimtąjį kartą. Šiemet svečiams kolegijos bendruomenė pristatė itin reikšmingą valstybei jubiliejų – Lietuvos šimtmetį. Šia proga svečiams surengtas priėmimas Istorinėje Kauno prezidentūroje.
Kauno kolegijos inf.
Įžvalgas apie kibernetinį saugumą pristatė prof dr. Hamza Abbass Ali Al-Sewadi iš Jordanijos
Konferencija IECOTERD apie verslumą, inovacijas ir regionų plėtrą subūrė per 200 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio