• Respublikinis meistriškumo konkursas – pratybos „Dirbk ir gyvenk saugiai“

    Balandžio 28 diena yra minima, kaip pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Tą dieną Kauno technikos profesinio mokymo centre vyko respublikinis meistriškumo konkursas – pratybos „Dirbk ir gyvenk saugiai“. Pirmą kartą Lietuvoje mokymo įstaigų studentams (moksleiviams) renginio organizatoriai profesionali verslo įmonė UAB „Verslo Aljansas“ kartu su iniciatoriais – Kauno technikos profesinio mokymo centru (toliau Kauno TPMC) – rengia tokio masto respublikines pratybas šiandienai labai aktualiais darbų saugos ir civilinės saugos klausimais. Konkurse – pratybose „Dirbk ir gyvenk saugiai“ dalyvavo 10 komandų iš įvairių Lietuvos profesinio mokymo įstaigų.

    Kauno TPMC direktorius Paulius Čepas kalbėjo apie tai, kad darbuotojų sauga ir sveikata – kiekvieno rūpestis. Gera sveikatą ir sveikatos saugos priemonės visada turi prasmę. Sveikatos ir saugos darbo vietos didina darbuotojų motyvaciją ir įsipareigojimus. UAB „Verslo Aljansas“ Tauragės skyriaus direktorė Jolanta Birbalienė pažymėjo darbuotojų saugos darbe svarbą ir ragino ieškoti būdų, kad nelaimingų atsitikimų darbe nebūtų. Pagrindinis konkurso – pratybų tikslas siekti skatinti sveikatos ir saugios kultūros sampratą, kad saugos ir sveikatos principai taptų pagrindinėmis būsimų jaunųjų specialistų vertybėmis ir būtų įtraukti į kasdienius veiksmus ir sprendimus.

    Antroje renginio dalyje vyko pratybos: pirmoji pagalba masinių nelaimių atvejais, gaisrų gesinimo ir civilinės saugos praktiniai užsiėmimai. O pabaigoje vyko meistriškumo konkursas – pratybos, kur mokiniai išbandė savo žinias ir praktinius įgūdžius. Pirmosios vietos nugalėtojais tapo Kauno TPMC Mechanikos skyriaus mokiniai, antrosios vietos laimėtojais VŠĮ Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras ir trečios vietos – Kauno Taikomosios dailės mokyklos mokiniai.

    Kauno TPMC renginio sumanytojų komanda džiaugiasi galėdami bendradarbiauti su socialiniais partneriais UAB „Verslo Aljansas“. Toks bendradarbiavimas yra aktyvus, gyvo mokymosi rezultatas ir žadina viltį, kad dirbsime ir gyvensime saugiai.

Skip to content